Arşivlendi

Kimler Yaşlanma Etkilerini Azaltmak için Lazerden Faydalanabilir?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Fraksiyonel Lazer

Kimler Yaşlanma Etkilerini Azaltmak için Lazerden Faydalanabilir?Kimler Yaşlanma Etkilerini Azaltmak için Lazerden Faydalanabilir? Sorusu ile ilgili olarak genelde lazer uyguladığımız hastalar 35 yaş üzerindeki hastalar ince kırışıklıklar, cilt lekeleri, sivilce izleri ve ciltte sarkmaları olan tüm hastalara, toparlama amacıyla tüm hastalara yapıyoruz. Genelde hamileler, ailede cilt kanseri hikayesi varsa ve bazı ilaç kullanan hastalara lazer uygulaması yapmıyoruz.

Fraksiyonel Lazer uygulamasındaki hedefimiz yaşlanmayı durdurmak değil, sağlıklı yaşlanmak. Bunun için de genelde 35 yaş üzerinde sivilce izleri, kırışıklıklar, güneş lekeleri ve ciltte hafif sarkması olan hastalara, şikayeti olan hastalara uyguluyoruz. Üst sınırımız, herhangi bir üst sınırımız yok genelde. Ve kimlere uygulanmıyor, bunlar hamile olan, hamilelik şüphesi olan, bazı ilaçları kullanan hastalar ve cilt kanseri hikayesi olan, ailede veya kendinde cilt kanseri hikayesi olan hastalara uygulamıyoruz. Uygulama sonrasında mutlaka güneş koruyucu öneriyoruz ve nemlendirici kremler öneriyoruz.

Kimler Yaşlanma Etkilerini Azaltmak için Lazerden Faydalanabilir? Sorusundan ziyade

Er:Yag Lazerinin Özellikleri

Günümüzde fraksiyonel tedaviler için 3 ayrı lazer ışını kullanılmaktadır. Bu ışınlar değişik dalga boylarına sahip Er:Yag, YSGG ve Co2 lazerlerdir. Her üç ışın da hücre içinde yer alan suyu buharlaştırarark cilt gençleştirme işlemleri yapabilmektedir fakat Er:Yag lazerlerinin suya meydana gelen ilgisi Co2 lazerlerden tahmini 10 kat fazladır. Bu sayede cilt üzerinde derin bir ısı tesiri yaratılmadan amaca yönelik tedaviler planlanmaktadır.
Klinğimizde kullandığımız profraksiyonel lazerin en önemli özelliği bu üç lazer ışınının da aynı anda kullanmaya müsade etmesi ve tüm cilt tipleri için kişisel tedavi planlamasına izin vermesidir.

Fraksiyonel Lazer Kullanım Alanları

Fraksiyonel lazerler cilt üzerinde tünel açarak derin dokulara penetre olması sebebiyle, cildin derin katmanlarını da tedavi edebilmektedir.Kozmetik ihtiyaçlarınızın neler meydana geldiği kliniğimizde muayene sonucu ortaya konur ve planlanır. İhtiyaca yönelik Profraksiyonel tedavi lazer peeling işlemi ile birleştirilebilir. Ve bu sayede ek olarak etkili sonuçlar alınmış olur.
Fraksiyonel lazer ile yüz gençleştirme
Fraksiyonel lazer ile akne (sivilce) ve yara belirtilerinin tedavisi
Göz çevresi ile alt ve üst dudaktaki kırışıklıkların azaltılması
Orta yaş kırışıklıklarının giderilmesi
Cilt gevşeklik ve sarkıklıklarının tedavisi
Operasyon ve yara belirtilerinin giderilmesi
Hamilelik veya kilo değişimlerine bağlı cilt çatlaklarının tedavisi
Gözenek sıkılaştırma tedavileri

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Lazer Yöntemi Hangi Yaşlanma Etkilerini Ortadan Kaldırır?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Fraksiyonel Lazer

Lazer Yöntemi Hangi Yaşlanma Etkilerini Ortadan Kaldırır?Lazer Yöntemi Hangi Yaşlanma Etkilerini Ortadan Kaldırır? Sorusunun cevabı ile ilgili olarak yaşlanma sürecinde birçok faktör suçlanmaktadır. Bunlar da genelde birçok etkenlerden bir tanesi yapısal ailevi ve güneşe çok maruz kalmak ve bazı etkenler, dış etkenler vardır. Lazerde biz özellikle güneşten güneş lekesi  ve yaşla birlikte oluşan lekeleri yok edebiliyoruz, azaltabiliyoruz Yine yapısal olan ve yapısal olan kırışıklıkları azaltabiliyoruz.

Yaşla birlikte kişisel yapılarına bağlı ciltte oluşan sivilce izleri gibi derin izleri azaltabiliyoruz. Ve yaşla birlikte yine yer çekimine bağlı olarak ve yapısal olarak ortaya çıkan yüzde sarkma, kontür bozukluklarını yok edebiliyoruz. Yaşlanma genelde ağız çevresi ve göz çevresinde çok yoğun olarak başlar ve güzelliğin en büyük belirtileri göz çevresi ve ağız çevresidir.

Botoks, dolgu gibi uygulamaları göz çevresinde ve ağız çevresinde uyguluyoruz. Fakat özellikle dudak üstüne yetersiz kalabiliyoruz. Bu gibi durumlarda fraksiyonel lazer teknolojisini kullanarak cildi hem yüzeysel olarak soyabiliyoruz hem de daha derine inerek kolojen sentezini arttırıyoruz. Böylelikle özellikle etkili olamadığımız ameliyatla bile etkili olamadığımız dudak üstü gibi bölgelerde daha bir düzleşme ve ve kırışıklıklarda azalma elde ediyoruz.

Lazer Yöntemi Hangi Yaşlanma Etkilerini Ortadan Kaldırır? Konusunun yanında

Profraksiyonel Tedavi Avantajları

Cildi soymadan ve hastayı sosyal yaşamından alıkoymadan tedaviye olanak olanağı sağlar.
İyileşme süresi diğer lazer uygulamalarından daha kısa sürer.
Yüzeyel ve derin (akne izleri) lezyonların tedavisinde kullanılabilir.
Ten daha parlak, daha pürüzsüz ve lekesiz duruma getirir.

Fraksiyonel Lazerin Diğer Lazerlerden Farkı Nedir?

Klasik ablatif lazerler etki ettikleri alandaki bütün dokuyu etkilerken fraksiyonel lazerler kısmi olarak başka bir deyişle boşluklar bırakarak dokuyu etkilerler. Bu etki alanı ve boşluk alanları milimetrelerle ifade edilebilecek küçüklükte alanlardır. Fraksiyonel lazer teknolojisi bu etkileşim göz önünde tutulacak biçimde tasarlanmıştır.

Boşluk bırakarak yapılmış olan uygulama yardımıyla doku kendini daha kolay yeniler. Bu sayede yan etki ihtimalide azalır. Fraksiyonel lazerlerin ya da lazerlerin iz tedavilerinde seçim edilmelerinin en büyük nedeni bu izlerde ilaç ve cerrahi tedavilerin olması gerektiği kadar başarılı olamamasından kaynaklanmaktadır.

Fraksiyonel lazer sistemleri akne(sivilce) izleri, ten gençleştirme, çatlak tedavisi ve ten izlerinin tedavilerinde son zamanlarda en fazla seçim edilen lazer sistemleridir.

Fraksiyonel Tedavi Seansları

Yüzeyel lezyonların tedavisinde bir seans çoğunlukla yeteri kadar olmaktadır. Çok derin akne izlerinde ise hastanın ihtiyacına ve beklentilerine yönelik tekrarlayan seanslar uygulamak gerekebilir. Bu vaziyette 1 ay aralıklarla uygulama 2-3 seans arası tedavi protokolü belirlenir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Lazer Yöntemiyle Cilt Nasıl Yenilenir?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Fraksiyonel Lazer

Lazer Yöntemiyle Cilt Nasıl Yenilenir?Lazer Yöntemiyle Cilt Nasıl Yenilenir? Sorusunun cevabı ile ilgili olarak teknolojinin gelişmesiyle lazer enerjisini de bir çok uygulamada kullanıyoruz. Bunlardan bir tanesi de cilt yenileme, lazer enerjisiyle cilt yenileme. Lazer enerjisini de iki türlü kullanabiliyoruz. Birincisinde cildi aynı kimyasal peelingdeki gibi yüzeysel olarak soyuyoruz. Fakat burada lazeri kontrollü olarak kullanabildiğimiz için her tarafta eşit soymayı ve daha etkili bir soyma sağlıyoruz.

İkincisinde yine kullandığımız cihazın teknolojisine bağlı olarak fraksiyonel lazer dediğimiz yöntemle cildin daha derinlerine inerek cildi ısıtıyoruz lazer enerjisiyle ve cildimizin temel yapı taşları olan ve yaşla birlikte azalan kollejen sentezini arttırıyoruz. Böylece lazeri, lazerle cilt yenilemede toplam 4 ana endikasyonda toplam 4 ana uygulamada kullanıyoruz. Bunlardan bir tanesi yüz kırışıklıkları, ikincisinde sivilce izlerinde, üçüncüsü cilt lekeleri ve dördüncüsü de ciltte sarkma yani toparlama olarak kullanabiliyoruz.

Lazer Yöntemiyle Cilt Nasıl Yenilenir? Sorusundan ziyade

Cilt Gençleştirme ve Cilt Yenileme Için Kullanılan Lazerler

Fraksiyonel Lazer ile Leke Tedavisi ve Cilt Gençleştirme Ameliyat risklerini almadan cildin sıkılaştırılması, kırışıklıkların giderilmesi ve yer çekimi etkisi ile ciltte oluşan sarkmaların toparlanması çeşitli dokularda muazzam değişiklikler yapabilen lazer ile cilt gençleştirme teknolojileri ile olası olabilmektedir.

Lazerle cilt gençleştirme ve cilt yenileme işleminde kullanılan lazer cihazlarının tamamı cilde yüksek enerjili ışınlar gönderirler. Bu lazer ışınları cildin yapısında yer alan su molekülleri veya kromofor adı verilen ve renk içeren maddeler aracılığıyla tutulurlar. Işık enerjisinin su ve kromoforlarca tutulması sonucu enerji ısıya dönüşür ve cildin ışığa maruz kalan bölgesini kontrollü olarak katmanlar şeklinde tahrip eder.

Lazer atışlarına maruz kalma sonucu tahrip olmuş cildin güneş ve benzeri etkilerden yıpranmış ve kırışmış dış katmanlarının yerini, yeni oluşan taze cilt dokuları alır. Bir Takım lazerler cilt yenileme işlemini cilt dokularını tahrip etmeden yalnızca ısıtarak da sağlamaktadır.

Lazerle cilt gençleştirme işlemi sonucu olarak cilt yapısı ve görüntüsünde mühim bir gelişim sağlanır. Cilt daha genç, daha sıhhatli, lekelerden ve izlerden arınmış daha çekici ve duru bir görünüme kavuşur. Lazerle cilt yenileme işlemi ile cildin elastikiyeti artar ve kırışıklıklar mühim oranda azalır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer Nedir?Fraksiyonel Lazer Nedir? Sorusu ile ilgili olarak teknolojinin gelişmesiyle lazer enerjisini de bir çok uygulamada kullanıyoruz. Bunlardan bir tanesi de cilt yenileme, lazer enerjisiyle cilt yenileme. Lazer enerjisini de iki türlü kullanabiliyoruz. Birincisinde cildi aynı kimyasal peelingdeki gibi yüzeysel olarak soyuyoruz. Fakat burada lazeri kontrollü olarak kullanabildiğimiz için her tarafta eşit soymayı ve daha etkili bir soyma sağlıyoruz.

İkincisinde yine kullandığımız cihazın teknolojisine bağlı olarak fraksiyonel lazer dediğimiz yöntemle cildin daha derinlerine inerek cildi ısıtıyoruz lazer enerjisiyle ve cildimizin temel yapı taşları olan ve yaşla birlikte azalan kollejen sentezini arttırıyoruz. Böylece lazeri, lazerle  cilt yenilemede toplam 4 ana endikasyonda toplam 4 ana uygulamada kullanıyoruz. Bunlardan bir tanesi yüz kırışıklıkları, ikincisinde sivilce izlerinde, üçüncüsü cilt lekeleri ve dördüncüsü de ciltte sarkma yani toparlama olarak kullanabiliyoruz.

Fraksiyonel Lazer Nedir? Sorusundan ziyade

Fraksiyonel Lazer Hangi Hastalığa Uygulanır?

Yaşlanmaya bağlı deride sarkmalar oluşmuş, güneşin etkisi ile homojen görümünü kaybetmiş, gözeneklerde genişlemesi meydana gelen ve kırışıklıklardan şikayetçi meydana gelen kişilerde uygun bir tedavi yöntemidir.

Fraksiyonel Lazer Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fraksiyonel lazer uygulamaları sonrası ciltte sağlam doku alanları olduğundan iyileşme zamanı daha kısadır. İşlemden 1 ay öncesine kadar güneşlenme ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Hastanın daha öncesinde uçuk hikayesi varsa doktorunu bilgilendirmelidir. Aynı sürede eskiden dermabrazyon veya kimyasal peeling yapıldıysa işlem ertelenmelidir.

Fraksiyonel Lazer Yan Etkileri Nelerdir?

Yaşlanmaya bağlı deride sarkmalar oluşmuş, güneşin etkisi ile homojen görünümünü kaybetmiş, gözeneklerde genişlemesi meydana gelen ve kırışıklıklardan şikayetçi meydana gelen kişilerde uygun bir tedavi yöntemidir.

Fraksiyonel Lazer Sivilcelere Uygulanır mı?

Fraksiyonel lazer tedavisi aktif akne tedavisinde kullanılmamakta, izlerin belirsiz duruma getirilmesinde etkili olmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Cildi İnceltir mi?

Fraksiyonel cildi inceltmenin aksine, yeni kollajen oluşumunu uyararak yeniden yapılanma sağlamaktadır.

Fraksiyonel Lazer Kaç Seans Sürmektedir?

Seans sayısı cilt problemine ve şiddetine yönelik değişkenlik göstermektedir. Akne skarları için minimum 5 seans, yüzeysel yerleşimli durumlar için 2-3 seans ve cilt yenileme amacıyla yapıldığında cildin hasar derecesine yönelik 1-5 seans arası uygulama memnuniyet vericidir. Fraksiyonel lazer uygulamalarında anlaşılması gerekli olan nokta, her bir lazer seansında cildin %10-20′ lik yüzeyinin taranması nedeni ile sınırlı etki elde edilmesidir. Tek bir seansta bütün yüzey tedavi edilemediğinden çok sayıda seans ihtiyacı olmaktadır. Burada amaç arada sağlam doku adacıklarının bırakılarak iyileşme müddetinin kısaltılmasıdır.

Fraksiyonel Lazer Çatlak Tedavisinde Başarılı Olma Oranı Nedir?

Fraksiyonel lazer tedavisi kollajen oluşumunu uyarması dolayısıyla çok iyi neticeler vermektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

Fiyat Talep Formu