Arşivlendi

Lazerle Dövme Sildirme Kimlere Uygulanmaz?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Lazerle Dövme Sildirme Kimlere Uygulanmaz? Sorusunun cevabı ile ilgili olarak bu sitede fraksiyonel lazer ve fraksiyonel lazer fraksiyonel lazer ve karbondioksit lazerin fotoğrafı ile tedavi edilen cilt sorunlarından bahsedeceğiz. Cildimizdeki lekeler, izler, kırışıklıklar yaş, genetik ve çevresel faktörlerle oluşmaktadır. Cildimiz tüm bedenimizi örten bir örtüdür. Bu örtü dış etkenlere karşı bizi korur. Aynı zamanda vücudun ısı kaybını önler. Derimiz vücuttaki su dengesinin de önemli bir koruyucusudur. Cildimiz aynı zamanda zararlı maddelerinde atılımını sağlayan önemli bir organımızdır. Sanılanın aksine cildimiz statik yani durağan bir organ değildir. Sürekli değişip kendini yenilir. Cildin en üst tabakasındaki bu yenilenme nedeniyle cilt sürekli yapılanma içindeki bir organdır. Dış etkenler ve bazı içsel nedenlerle cildimizde lekeler ve izler oluşur. Ciltte yaşla kırışıklıklar oluşur. Tüm bunları önlemek için cildimizi olabildiği kadar bu etkilerden korumalıyız. Fakat ne yaparsak yapalım bazı nedenlerle bu olası bağlam başımıza gelecektir.

Cilt bakımı, cildi nemlendirme, güneş koruyucular cildi genç tutmak için kullanılan yöntem ve maddelerdir. Fakat ne yazık ki birçok madde ve yöntemin ne kadar faydalı olduğu konusu tartışmalıdır. Bu nedenle bilimsel ve kanıta dayalı yöntem ve maddelere ihtiyaç duyulmuştur. Cildimizdeki iz ve lekeleri yok etmek için yeni yöntemler aranmaktadır. Ciltteki yaşlılıkla oluşan leke, kırışıklık ve izlerden herkes kurtulmak ister. Fakat bunun nasıl olacağı konusu değişik yöntem arayışlarına neden olmuştur. Bu değişik yöntem arayışları teknolojik cihazların tıp alanına girmesiyle önemli ölçüde boyut değiştirmiştir. Lazerlerin cilt gençleştirme ve cilt yenileme uygulamalarına girmesi dermatoloji bilimi açısından önemli bir gelişme olmuştur. öyle ki eskiden hiç geçirilemeyen leke ve izler önemli ölçüde tedavi olanağı bulmuştur. Bu uygulamalarla uğraşan dermatolog ve plastik cerrahi uzmanları cilt leke ve izlerinin tedavilerinde lazerleri yoğun olarak kullanmaktadırlar.

Lazerle Dövme Sildirme Kimlere Uygulanmaz?

Lazerle Dövme Sildirme Kimlere Uygulanmaz?

Co2 Fraksiyonel Lazer İşlemi Ardından Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Co2 fraksiyonel lazer uygulama ardından şikayetler çoğunlukla hafif ve geçicidir. Uygulama sonrası bir müddet güneş yanığı hissi oluşabilir. Hemen ardından rahatlamak maksatlı soğuk duş alınmamalıdır. Daha ılık sıcaklıklar seçilmelidir. Co2 Fraksiyonel lazer tedavisi sonrası makyaj yapılabilir, hafif nemlendiriciler sürülebilir. Ödem durumlarında buz paketleri ile soğutma yararlı olabilmektedir. Uygulama ardından olası mertebe uzunca bir süre ile doğruca güneşlenmekten kaçınılmalı, yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fiyat Talep Formu

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.