Arşivlendi

Fraksiyonel Lazer Zararları

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Zararları ile ilgili olarak Fraksiyonel lazerin bilinen bir zararı yoktur. Aksine güzelleştirmek için yapılan bu işlem size avantaj sağlamaktadır. Ancak vucudun lazere vereceği tepkilerden dolayı kısa sürelik bir kızarıklık oluşabilmektedir. Bu kızarıklıklar kısa sürede geçmektedirler.

Fraksiyonel Lazer ZararlarıFraksiyonel Lazer Nedir?

Ciltteki yaşlılıkla meydana gelen leke, kırışıklık ve izlerden herkes kurtulmak ister. Fraksiyonel lazerler son zamanlarda cilt gençleştirme, leke tedavisi ve kırışıklık tedavilerindeki en yeni yöntemdir.

Fraksiyonel Lazer, ciltteki kollajeni ve epiteli yenilemeye karşı geliştirilmiş bir lazer sistemidir. Kontrollü ışınlama(mozaikleme)mekanizması sayesinde, yara belirtilerinin küçülmesine, düzleşmesine ve çevre doku ile meydana gelen uyumuna yardımcı olabilir.

Fraksiyonel Lazer Etkisini Nasıl Sağlar?

Fraksiyonel Lazer 1,3 cm2‘lik bir alanda mikron genelinde 169 tane lazer ışınını aynı zamanda atabilen cihazlardır. Lazerin teknik özelliği non-ablatif başka bir deyişle yara oluşturmayan bir lazer olmasıdır. Ciltte sağlam doku içinde küçük köprüler bırakarak ve mikroskobik yeni yapılar meydana getirerek cildi gerer, içeriğini düzenler, lekeleri siler ya da azaltır. Cilt rengini ve elastikiyetini iyileştirir.

Fraksiyonel Lazerle Cilt Yenileme Nasıl Olur?

Ciltteki ilerleyen yaş ile meydana gelen leke, kırışıklık ve izler tedavilerinde uygulanır. Fraksiyonel lazerler son zamanlarda cilt gençleştirme, leke tedavisi ve kırışıklık tedavilerindeki en yeni yöntemdir.

Fraksiyonel Lazer, ciltteki kollajeni ve epiteli yenilemeye karşı geliştirilmiş bir lazer sistemidir. Kontrollü hasarlama(mozaikleme) mekanizması sayesinde, yara belirtilerinin küçülmesine, düzleşmesine ve çevre doku ile meydana gelen uyumuna yardımcı olabilir.

Cilt altında bulunan ve cilde esnekliğini, gerginliğini kazandıran kollajen ve elastik lifleri yaşa ve en başta ultraviyole ışınları olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak kalitesini yitirir. Cilt öncesinde parlaklığını kaybeder, incelir ve soluklaşır. Gerginlik azalırken yer çekimine karşın verdiği savaşı kaybeder ve ciltte sarkmalar ortaya çıkar. Kullanılan lazer ışığı sayesinde kollajen oluşumu olabilir ve ciltte düzelme görülür.

Sadece ciltteki suya hassas meydana gelen Erbium-yag Lazer, ciltte yüzlerce mikrokanal açarak kollajenin yer aldığı tabakada vücudun kendisini onarma ve yara tedavi mekanizmalarını tetikleyerek yeni ve kaliteli bir kollajen tabakası oluşturur.

Ciltteki meseleye ve hedefe yönelik belirlenen sayıdaki seanslarda ayıracağınız 15 dakikalık bir işlem müddeti ile bu yüksek akıbete ulaşabilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Zararları ve diğer konular hakkında Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fraksiyonel Lazer Sonrası

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Sonrası ile ilgili olarak elbette ki lazer deriye etki ettiğinden deride bazı kızarıklıklar oluşabilmektedir. Ancak bu kızarıklıklar kısa bir süre sonra tamamıyla geçmektedir. Bu süre zarfında dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallar deride iz kalmaması ve lazerin yan etkilerinin oluşmaması için dikkat edilmesi gereken kurallardır.

Fraksiyonel Lazer SonrasıFraksiyonel Lazer Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlemden bir gün ardından ılık ya da soğuk duş alınabilmektedir.
Ödem ve inflamasyonu azaltmak için soğuk kompres uygulanmalıdır.
Uygulama sonrasında ciltte oluşacak kabuklanmadan korunmak için cilt nemli ve temiz tutulmalıdır.
Her yüz temizlenmesi ve duştan ardından gün içerisinde 4-5 defa antibiyotikli pomadlar yüze uygulanmalıdır.
Uygulamadan 4 5 seans ardından makyaj yapılabilmektedir.
Hastanın cilt tipine göre 4-6 ay müddetle yüksek faktörlü güneş koruyucular ve uzunca korumalı nemlendiriciler kullanılmalıdır.
Cilt soyucu etkisi meydana gelen ilaç ve uygulamalar en az 1 ay zaman ile uygulanmamalıdır.
Botoks uygulaması varsa hastada en az 1 ay beklenmelidir. (Uygulamadan bu yana) İşlemden ardından botoks yapılacaksa 3 hafta ardından uygulanmalıdır.

Fraksiyonel Lazer Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Cilt yaraları, sivilce izleri, kilo alıp vermeye bağlı çatlaklar, sarkma tedavisinde uygulanan bir yöntem meydana gelen Fraksiyonel lazer tedavisi nihai dönemlerde öne çıkan ve tercih edilen bir yoldur. Çoğunlukla 30 ila 45 dakika arası süren bu tedavi yöntemi pek çok lazerle tedavi yoluna yönelik de avantajlıdır. Bunda işlem sonrası süreç ve yan etkilerinin az olması etkilidir.

Derin İzlerin Tedavisi

Fraksiyonel lazer işlemlerinden sonra beklenen neticelerin alınması yaranın derinliği ile paraleldir. Çok derin yara belirtilerinin geçmesi için önerilen durum, 4 seans tedavi ardından etkinin çok bariz olması için 6 -12 aylık ara dinlenme süresi verilmesi ve 3-4 ayda bir seansın tekrar edilmesidir. Eğer bu tedavi sarkma ve kırışıklık tedavisi için yapılıyorsa beklenen etki 3. Seans sonrası görülmektedir. Bu zamanlamada kollagen üretiminin gecikmeli olarak aşılması etkilidir.

Ne Kadar Zamanda Etkisini Gösterir?

Fraksiyonel lazer tedavisi kişiden kişiye yönelik değişen bir etkiye sahiptir. Sıkıntılı cildin durumuna, izlerin derinliğine yönelik çoğu zaman 4 seans sonra %60’lık bir iyileşme yaşanır. Ancak yinelenirse, yara izinin derinliği burada belirleyicidir. Ek olarak tedavi esnasında hekimin yönlendirmelerine uymak da nihai derece mühimdir. Pek çok hastada ilk seans bitiminden 2 hafta sonra cilt renginde açılma oluşur. Bu aşamada güneşten korunmak istenen tedaviye ulaşabilmek için dikkat edilmesi gerekli olan bir durumdur. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fraksiyonel Lazer Yaptıranlar

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Yaptıranlar ile ilgili olarak lazer teknolojisinin kozmetik dermatolojide kullanımının son halkalarındandır. Bu lazer sistemi cilde uygulandığında cildin bir bölümümü etkileyip bazı alanlar dayanıklı yani uygulama dışarısında kalır. Uygulamadan etkilenen meydanda cilt dokusunda kontrollü hasar oluşturulur. Geriye kalan dayanıklı cilt dokusu kısa zamanda tahrib olan alanı tamir eder. Her seansta yaklaşık %5-20 kadar cilde etki edildiğinden KARBONDİOKSİT fraksiyonel lazer adı verilmiştir.

Fraksiyonel Lazer YaptıranlarTedaviden Sonra Ciltte Nasıl Bir Değişiklik Olur?

Hemen tedaviden sonra cildinizde minik yaralar, kızarıklık oluşur ve ciltte güneş yanığına benzer, bir süre sıcaklık hissedilir. Bu yanma hissi yaklaşık yarım saat içinde kaybolur. Fraksiyonel lazer tedavisi sonrasında bakım için doktorunuz sizi bilgilendirecek ve bir analjezik ya da cildin nemli kalması için krem önerecektir. Kullanılacak nemlendirici parfüm, alkol ve zararlı kimyasallar içermemelidir. Tedavi sonrasında bakım çok mühimdir. Tercih Olarak Ise 2 -3 gün evde kalınmalı ve doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen hassasiyetle uyulmalıdır.

Fraksiyonel Lazer İle Ne Türlü Neticeler Elde Edilir?

Tedavi sonrasında cildin normalleşme sürecini tamamlaması ile beraber sıkılaşma/gerginlik tesiri hissedilir. Bununla beraber Profraksiyonel lazer uygulamasının nihai tesiri kolajenin yeniden modellenme sürecinin devam ettiği 4 -6 ay sonunda görülür. Bu süreç içinde cilt sürekli iyileşme sürecindedir.

Fraksiyonel Lazer Kullanılması Gereken Durumlar Nelerdir?

6 ay içerisinde oral isotretinoin kullanılmamış olmalıdır. Deride aktif enfeksiyon olmamalıdır. Uygulama kapsamında Geçmiş zamanda uçuk enfeksiyonu geçirmiş kişilerde temkinli olunmalıdır Hamilelik Gerçeğe uymayan beklentileri meydana gelen hastalara uygulanmaz. Kollajen doku hastalıkları, ışık duyarlılığı ile seyreden vaziyetlerde uygulanmaz.

Fraksiyonel Lazer Tedavisi Sonrasında Nelere Uyarı Edilmelidir?

Doktorunuz önerdiği nemlendirme ürünleri size belirtilen biçimde kullanılmalıdır. Fraksiyonel lazer tedavisi cildi güneşe karşı hassas bir duruma getirir. Kesinlikle yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi kullanılmalıdır. Aksi halde yeni yenilenme zamanı içinde olan cilt dokusu güneşten kolaylıkla zarar görebilir ve pigmentasyon oluşabilir. Normal yaşamda da cildin erken yaşlanmasını önlemek için güneş koruyucuları düzenli olarak kullanılmalıdır. Bu konular hakkında detaylı olarak bilgi almak için bizimle http://www.fraksiyonellazer.org/iletisim bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

 

Fraksiyonel Lazer Fiyatı

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Fiyatı ile ilgili olarak bu cihaz türü her şehirde uygulanmamakla beraber büyük şehirlerde yapılma olasılığı yüksektir. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi yerlerde bu tedavi yapılmaktadır. Büyük şehirlere gidildikçe fiyatlar da buna bağlı olarak artmaktadır. Ancak deneyimli ve en iyi tedavi seçenekleri de burada sunulmaktadır. Ucuz olsun diye gidilen bir yerin yardımından çok zararını görme olasılığınız yüksek olmaktadır. Önemli Doktorları ve Fiyatları öğrenmek için İLETİŞİM FORMU veya İLETİŞİM adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Fiyatı

Fraksiyonel Lazer

Profraksiyonel (SCITON firmasının patentli Er Yag fraksiyonel lazer teknolojisidir) lazer tedavisi cildin genel yapısında iyileşme sağlamak amacıyla kullanılan konforlu ve çok çabuk iyileşme süreci olan bir lazer prosedürüdür. Bu prosedür hastanın cilt yapısı, ihtiyaçları ve beklentileri çerçevesinde kişisel olarak planlanır. Akne izleri tedavisi ve kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir. İnvasive (aşındırıcı) bir yöntemdir.

Fraksiyonel Lazer Tedavisi Ağrılı mıdır?

Fraksiyonel lazer normal ablative lazerlere göre çok daha az ağrılıdır. Çoğunlukla çok derin çalışılmadığında hastalar tarafından rastgele bir anestezik uygulamaya gerek kalmaksızın tolere edilir. Tedavinin derinliğine bağlı olarak topikal anestezik kremler kullanılabilir. 600 -1.000 mikron gibi yüksek derinliklerde çalışılırken krem yeterli olmayabilir, lokal anestezi uygulanır. Tedavi esnasında derinliğe bağlı olarak bir miktar kanama görülebilir.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Çalışır?

Fraksiyonel lazer teknolojisi ile bir sürü ince bir lazer ışığı kullanılarak cilt üstünde birbiri ardına binlerce iğne deliği gibi delikler açılır. Cildin sadece belli bir bölümü lazer ışınlarına maruz kalarak tahrip olmakta, deliklerin aralarında kalan dokular ise zarar görmemektedir. Tahrip edilmeyen bu dokular iyileşme sürecinin çok çabuk olmasını sağlamaktadır. İyileşme süreci esnasında yeniden yoğun kolajen oluşumu tetiklenmekte, bu da cildin gerginleşmesini ve elastikiyetinin artmasını sağlamaktadır. Bunun sonucu olarak akne belirtilerinin belirginliği azalmakta, kırışıklıklar giderilmekte, gözenekler sıkışmakta, cilt daha canlı ve genç bir görünüm kazanmaktadır.

Ne Kadar Sürede Normale Dönerim?

Genellikle bir kaç gün içerisinde cildiniz normale döner. Hastaların büyük çoğunluğu fraksiyonel lazer tedavisinden 2 veya 3 gün sonra günlük yaşamına dönecek biçimde kendini rahat hisseder ve 1 hafta sonra rahatlıkla makyaj yapabilir. Tedaviden sonra ciltte bir miktar kabarma/şişlik eğilimi olabilir, bu durum bir kaç gün içerisinde normale döner.

Fraksiyonel Lazer Fiyatı Hakkında veya Doktorlar Hakkında

Detaylı bilgi için bizimle http://www.fraksiyonellazer.org/iletisim adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Fiyat Talep Formu

Whatsapp 7/24