Arşivlendi

Fraksiyonel Lazer Gözenek Tedavisi

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Gözenek Tedavisi konusu ile ilgili zamanla belirli başlık sebeplerden dolayı yüzümüzde çukurlar oluşur. Bu gözenekler böylece kalır ve aslında çok büyüktür. Tedavide bu gözenekleri küçültmek asıl amaçtır.

Fraksiyonel Lazer Gözenek Tedavisi

Gözenek Açıklığı Nedir?

Gözenekler kıl folikülleri ve yağ bezi kanallarının deriye açılma noktalarıdır. Gözenekler deriyi dış etmenlerden ve bakterilerden koruyan sebum adı verilen yağın, deri yüzeyine taşınmasını sağlarlar. Cildin yağlılık derecesi ve genetik özellikler gözeneklerin genişlemesinde etkilidir. Çoğunlukla yağlı ciltlerde ve siyah noktaları olanlarda, yağ artıkları gözeneklerde toplanarak gözenek genişlemelerine sebep olurlar.

Gözenek Açıklığı ne Türlü Tedavi Edilir?

Gözenek açıklığı tedavisi Büyük gözenekli deri estetik hedefle tedavi edilir. Fakat gözenekleri yok etmek olası değildir, tedavide amaç gözenekleri sıkılaştırmak ve küçültmek olmalıdır. Ölü derinin atılması düzenli temizlik ve peeling yapıcı ürünlerin tesiriyle artar ve gözenekler temiz kalır. Deriyi yenileyen kremler gözenekleri küçültür. Bilhassa A vitaminli kremler ve meyve asitli ürünler gözenek küçültmede etkilidir. Yağlı ciltlere de iyi gelmeleri amacıyla tercih edilirler. Vitamin ve antioksidan içerir kremler kollajeni artırarak gözenek açıklığını azalabilir. Çeşitli lazerler gözenek probleminde hem bir yeni kollajen sentezine yol açarak, hem bir de ölü deri atılımını arttırarak gözenek sıkılaştırmada gösterişli olurlar. Çoğu lazer uygulaması amaçlı en az 6 seans lazımdır. Gözenek sıkılaştırıcı etkinin ortaya çıkması birden çok ayı bulabilir. Bununla Birlikte dermaroller, dermapen, kimyasal peelingler gözenek açıklığını gidermekte kullanılabilen öbür yöntemlerdir.

Gözenek Açıklığı Kimlerde ve Cildin Hangi Alanlarında Görülür?

Yüzde gözenek genişlemeleri en bir sürü yanaklar, alın ve çenede görülür. Bütün yüz derisinde gözenek genişlemesi olanlar da vardır. Gözenek genişlemeleri çoğunlukla akne hastalarında görülür. Fakat gözenek genişlemesi olup akne şikayeti olmayanlar da olabilmektedir. Şunlar çoğunlukla hassas ve karma deriye sahip kişilerdir. Deride yaşlanma ve güneş hasarı derinin üst tabakasının kalınlaşmasına ve ölü deri atımının yavaşlamasına sebep olur. Deriden atılamayan ölü deri hücrelerinin gözeneklerde birikmesiyle gözeneklerde genişleme ortaya çıkar. Bununla Birlikte yaşla beraber kollajenin azalması sonucu derinin sarkmasıyla gözenekler iyice belirginleşir.

Fraksiyonel Lazer Gözenek Tedavisi ve başka tedavi seçenekleri hakkında bilgi almak istiyorsanız. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fraksiyonel Lazer Etkisini Ne zaman Gösterir?

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Etkisini Ne zaman Gösterir? Sorusu ile ilgili olarak lazer yapılan yerler yakılmaktadır. Bu yüzden lazerden sonra yüzünüzde kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bu kızarıklıklar 1-2 gün içerisinde kabuk olarak dökülmektedir.

Fraksiyonel Lazer Etkisini Ne zaman Gösterir? Sorusu ile ilgili olarak

Fraksiyonel Lazer Etkisini Ne zaman Gösterir?

Uygulamadan anında hemen ardından cilt yüzeyi ek olarak yumuşak, parlak görünümlü ve gergindir. 3-6 ay içerisinde cildinizdeki yenilenme bir sürü net gözlenir.

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer’in Yararları Nelerdir?

-Tek seansta bile gözle görülür sonuçlar

-Daha pürüzsüz, ek olarak düzgün, yenilenmiş bir cilt

-Derin çizgilerin ve kırışıklıkların yumuşatılması

-Güneş ve yaşa ilişkili lekelerin iyileştirmesi

Fraksiyonel Ablatif Co2 Lazer ile Fraksiyonel non-ablatif Lazer Tedavilerinin Arasındaki Farklar Nelerdir?

Her iki sistemde de cilt kısmen tedavi edilir. Ablatif uygulamada cildin ek olarak derin katmanlarına ulaşır. Bu etki; cilt altı dokusu ısıtılarak belirir. Bununla beraber neticede tek bir seansta bile gözle görülür neticeler elde edilir. İyileşme zamanı çoğunlukla fraksiyonel non-ablatif lazer tedavisinden ek olarak uzundur.

Fraksiyonel Co2 Lazer Tedavisi Riskleri nelerdir? Neler Beklemeliyim?

Tedavinin derecesine ilişkili olarak, uygulamadan hemen ardından toplanmış iğne başı benzeri noktasal izler olabilmektedir. En sık görülen hemen yan etkiler çoğunlukla bir hafta içerisinde azalan ödem ve tedavinin şiddetine ilişkili olarak 2 ay civarı uzayabilen kızarıklıktır. Ek Olarak az sık sık kaşınma, kuruluk, soyulma ve pullanma ile karşılaşılabilinir.

Esmer hasta olanlarda nadiren kahverengi lekeler olabilmektedir.Diğer mümkün etkiler geçicidir.

Uygulama Sonrası ne Gibi Önlemler Almalıyım?

İşlemden sonraki bir ay içerisinde güneşe karşı temkinli olunmalı ve güneş koruyucu krem (en az spf 30) kullanmalısınız.

Fraksiyonel Lazerler Kaç Çeşittir?

Son Zamanlarda fraksiyonel lazerler iki gruba ayrılır. Soyarak gösterişli meydana gelen ve soymadan gösterişli meydana gelen fraksiyonel lazerler olarak adlandırılırlar.

Fraksiyonel Co2 Lazer Nasıl Uygulanır? Agrı Olur mu?

İşlemden 45-60 dakika önce uygulama yapılacak bölgeye topikal anestetik krem sürülür. Tedavi esnasında hafif derecede sıcaklık, ısı ya da huzursuzluk duygusu duyulabilir. Bununla beraber malum eski karbondioksit lazer tedavisine yönelik, fraksiyonel karbondioksit tedavisi ardından kendiniz bir sürü ek olarak rahat hissedersiniz. Bütün yüz uygulaması tahmini 20-30 dakika sürmektedir.

Tedavi; seçilen parametrelere yönelik 1 ay ara ile 3-5 defa tavsiye edilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

 

Fraksiyonel Lazer ve Prp Yaptıranlar

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer ve Prp Yaptıranlar ile ilgili olarak Fraksiyonel Lazer ve Prp ile birçok farklı şikayeti tedavi etmek mümkündür. Derin olan bütün yara izleri ve dövmeleri çıkartmakta da etkilidir. İki tedavi seçeneğinde de kök hücreye temas ettiği için imkansız gibi görünen yerlerin bile çözümü artık mevcuttur.Aşağıda bu iki farklı tedavi seçeneği ile ilgili farklar belirtilmiştir. Bunları kolayca ayırt edebilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer ve Prp Yaptıranlar ve Farkları

Fraksiyonel Lazer ve Prp Yaptıranlar

Fraksiyonel Lazer Hangi Tedavilerde Kullanilir?

Cilt gençleştirme (kırışıklık tedavisi, cilt sarkma tedavisi) Sivilce (akne) izi tedavisi Çatlak tedavisi Yara izi tedavisi Leke tedavisi

Fraksiyonel Lazerler Ne Kadar Etkilidir?

Fraksiyonel lazerlerle hafif ortada dereceli kırışıklık, lekeler ve yüzeysel sivilce ve yara izlerini giderebilir. Derin kırışık, leke ve izlerde düzelmeler yapabilir.

Fraksiyonel Lazerler Nasıl ve Kaç Seans Uygulanır?

Fraksiyonel lazerde tedaviler seanslar şeklinde yapılır. Şikayetin cinsine yönelik en az 3-5 seans 3-8 hafta aralıklarla yapılabilir. Uygulama esnasında bazı hasta olanlarda rahatsızlık duygusu olabilmektedir. Lokal anestezik kremler ya da soğuk hava üfleyen aletlerle bu rahatsızlık duygusu rahatlıkla giderilir.

Fraksiyonel Lazer Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Fraksiyonel lazer uygulaması 10-30 dk sürer.

Fraksiyonel Lazer Uygulamasında Acı Hissedilir mi?

Fraksiyonel lazer işleminden öncesinde lokal anestezik sürülür. İşlem sırasında soğuk hava üflenir. Bu sayede acı az hissedilir.

Fraksiyonel Lazer Uygulamalarının Sonrasında Neler Beklenir?

İşlem sonrasında hafif bir kızarıklık ve ödem olabilmektedir. Ciltte hafif soyulmalar ve bronzluk olabilmektedir. Fakat bu çeşit vaziyetler 3-7 gün içerisinde geriler. Fraksiyonel lazer kimlere uygulanmaz? Deride etkin enfeksiyon ve iltihap olmamalıdır. 6 ay içerisinde oral isotretinoin kullanılmamış olmalıdır. Hamile kişilerde uygulanmaz.

PRP Ne Türlü Olur?

Cildimizde bir yer yaralandığı zaman dokunun onarılması için bu bölgeye öncesinde pıhtı hücreleri gelir. Bölgeye gelen pıhtı hücreleri büyüme faktörleri salgılayarak kök hücreleri bu bölgeye çeker ve dokunun onarılmasını başlatır. PRP yönteminde, pıhtı hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plazma cildin onarılmasını tetikleyerek cildi yenilemektedir.

PRP Kimlere Uygulanabilir?

Cilt yenilenmesini gerektiren sarkma, kırışıklık, iz, akne izi ve saç tedavilerinde PRP tek başına ya da cildi yenileyen öbür yöntemlerle bir arada kullanılır.

PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

Elde edilen plasmalarda tüpün dibinde olan kısım pıhtı hücrelerinden ve büyüme faktörlerinden en zengin kısımdır. Plasmanın dibindeki kısım bilhassa kullanılmalıdır. PRP tedavisinde ele geçirilen plasma ciltte sorunlu alanda minik iğneler yardımıyla cilt altına ve içerisine verilir. Fraksiyonel lazer, fraksiyonel radyofrekans, mikro iğneleme uygulamalarından ardından PRP serumu cilde sürülebilir. Açılan gözeneklerden PRP cilt aracılığıyla rahatlıkla emilir.

PRP Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

PRP tedavisi 2-4 hafta aralıklarla yapılır. PRP 3-4 seans yapılmalıdır. PRP 6-12 ay ardından tekrar uygulanabilir.

PRP Kimlere Uygulanmaz?

Kan sulandırıcı alanlara, kanser öyküsü olanlara, kan rahatsızlığı olanlara, ifade edilecek alanda infeksiyon ve iltihap olanlara, hamile ve emzirenlere uygulama yapılmaz.

PRP Uygulaması Ne Kadar Zaman Sürer?

Kan alındıktan ardından PRP hazırlanması tahmini 8-15 dk. sürer. PRP’nin cilde uygulanması 10-20 dk. içerisindedir.

PRP Uygulamasında Acı Hissedilir mi?

İşlemden öncesinde anestezik krem sürülerek cilt uyuşturulur. PRP minik iğneler faydalanılarak uygulanır. Bu yüzden bir sürü pek acı hissedilmez.

Fraksiyonel Lazer ve Prp Yaptıranlar, uzman görüşleri için bilgi almak için bizimle http://www.fraksiyonellazer.org/iletisim adresinden iletişime geçiniz.

Fraksiyonel Lazer Kadınlar Kulübü

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Kadınlar Kulübü ile ilgili olarak Kadınlar Kulubü Sitesinden alınan kullanıcı yorumları ve fikirler sitemizde sizin için derlenmiştir. Yayınlanan yorumlar tamamen kullanıcının kendi yorumlarıdır.

Fraksiyonel Lazer Kadınlar Kulübü

Fraksiyonel Lazer Kadınlar Kulübü

Fraksiyonel Lazer Kadınlar Kulübü Yorumlar

ilk seansımı 6 aralıkta yaptırmıştım balık pulu gibi usuldan soyuldu bol nemlendirdim dra gittim dedim hiççç memnun kalmadım lekelerim yerli yerinde dr sihirli degnegimiz yok ilk seansta cildi tanımadıgımız nasıl tepki verdigini bilmedidigimiz için düşük dozda yakıyoruz hem yeni gelen cildin kolojen oluşumu hemen degfil bekleyin demişti ayyy 10gün sonra da prp yaptırdım hayatımda ilk kez aynalara bakmaya doyamıyorum

çok duru aydınlık bir yüzüm oldu dalgıçım geçen yıl kasım ayının ortasına kadar sudaydım aylar süren saatlerce güneşe maruz kalma sonucu minik çapta ;ama harbi lekelerim vardı artık yoklar dememe az kaldı dün 2,seansımı yaptırdım ilkinden sonra şehir dışına çıkm ıştım gerek kalmamıştı bu kez işe gelmek durumundaydıum hafıf kapatıcı , allık, ruj yaptım(normalde hiç makyaj yapmam) ;çünkü ertesi gün yanıgın sönmüş hali var yüzünüzde

günaydın kızlar,
öncelikle chanel geçmiş olsun inşallah sonucu istediğin, beklediğin gibi olur..
Ben 1 seans fraksiyonel lazer yaptırdım ve sonucundan gayet memnunun ilk 2 hafta sanki izler daha çoğalmış gibi gelmişti ama cilt kendini yeniledikce aradaki farkı görüyorum,
her uyandığım sabah daha iyi uyanıyorum, ocaktan beni hiç makyaj yapmıyorum ve cildimi sürekli temiz tutuyorum, ona göre ürünler kullanıyorum inanın bunun çok faydası var, tavsiye ederim.

mart sonunda plazma yöntemi için doktoruma gideceğim biraz ürkütüyor beni ama deneyeceğim, önce danışacağım etkileri yararları zararları sonra karar vereceğim yaptırmak için 🙂
genel araştırmamda hep güzellik merkezinde yaptırıldığını okudum, ama bu tedavi çok önemli ve mutlaka uzman doktor kontrolünde olmalıdır, yeni yaptıracak arkadaşlarımın buna çok dikkat etmesini rica ederim.
ben çok faydasını gördüm, etrafımdaki bir çok inasandan da çok olumlu tepkiler aldım.

bir kere internette yazdığı gibi ertesi günü işe dönüp makyaj yapma olayı diye bişey olmuyor yüz müthiş şekilde şişiyor çünkü sonra yavaş yavaş iniyor şişlik baya bir işkenceli oluyor yani…doktorum zaten ilk üç gün bana küfür ediceksin sonra teşekkür ediceksin demişti gerçektende dediği gibi oldu sivilce izlerim büyük oranda kayboldu ik seans olmasına rağmen….

peeling mikrodermabrazyon bir işe yaramıyor hatta kimyasal peeling sonrası cilde çok iyi bakılmazsa eskisindende kötü oluyor cilt ama fraksiyonel lazer mucizevi bir çözüm yeni yüzünü güle güle kullan sonuc için senın adına cok sevindim dun guzellık merkezıne baska bir uygulama ıcın gittim uzman kendıne yaptırmış sadece burun kıvrımı yanak soyulmuştu alttan gelen cilt tek kelimeyle cam gibiydi benım doktorum da yedi gun makyajı,bepanten vs tedavi edici merhemler dışında krem kullanımı bile tavsiye etmiyoruz dedia.s

Kaynak:http://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-407190-p-2.html

http://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-172116.html

Fraksiyonel Lazer Kadınlar Kulübü dışında bilgi almak için http://www.fraksiyonellazer.org/iletisim  adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Kaç Seans?

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Kaç Seans? Sorusu ile ilgili olarak seans sayısı problemin şiddetine yönelik ve uygulamanın gücü ve derinlik ayarlarına bağlı olarak değişmektedir. Her uygulama sonrasında aşağı yukarı %40 kadar iyileşme gözlenir. Hafif-orta derece kırışıklıklar ve izlerde 1-2 seans yeteri kadar iken çok derin sivilce izleri ve kırışıklıklarda tedavi birkaç (3-5 ) seans olarak düzenlenir. Seansların sıklığı uygulama derinliğine yönelik değişir. Yüzeysel uygulanan tedavilerde 1-1.5 ayda bir, derin uygulamalarda ise 2-3 ayda bir tekrarlanır.

Fraksiyonel CO2 lazer uygulaması sonrasında pansuman gerekmez. Ciltte 3-7 gün aynı şekilde devam eden pullanma ve sonrasında birkaç günlük kızarıklık dışarısında bir şikayet olmaz. Hasta ikinci veya üçüncü günden itibaren makyaj yapabilir. Fraksiyonel lazerin bu avantajı hastanın günlük yaşamına aynı şekilde devam etmesine imkân sağlar.

Fraksiyonel Lazer Kaç Seans?

Uygulama Alanları Nelerdir?

1. Cilt Yenileme, yüz gençleştirme: Yüz, göz kapakları, boyun ve dekolte bölgelerindeki kırışıklıklar ve çizgilerin giderilmesi
• İnce kırışıklıkların giderilmesi
• Derin çizgilerin giderilmesi ve yüz gençleştirme
2. İz Tedavisi: Yüz, sırt ve göğüste meydana gelen akne izleri (sivilce izleri) ve çukurları, yara, yanık izleri ve deri çatlaklarının azaltılması
Akne belirtilerinin (sivilce belirtilerinin) tedavisi: Akne (sivilce) izleri, yüzeyel ve derin olmak üzere iki ana grupta sınıflandırılmaktadır:
Yüzeyel akne (sivilce) izleri: Cildin üst tabakasını etkileyen izlerdir. Bu izler özellikle sivilce tedavisi sonrasında fazladan meydana gelir ve kızarıklık tabanında hafif çukurlar ve çökmeler halinde görülür. Yüzeyel sivilce izi, iyileşmeyen sivilce belirtilerinin tedavisi kolaylıkla CO2 fraksiyonel lazer ile olasıdır.

Derin akne (sivilce) izleri: Deri üstünde akne izleri buz kıracağı ile delinmiş gibi, yuvarlak-oval şekilli veya derin çukurlar halinde olabilmektedir. Çoğunlukla derin olan bu tür sivilce izleri, cildin üst tabakasının alt tabakalar aracılığıyla içeriye gerçek çekilmesinden kaynaklanırlar. Tedavisi en zor olan bu tip akne izlerinde fraksiyonel CO2 lazer ile kocaman oranda iyileşme gözlemlenmektedir.

Akne belirtilerinin tedavisinde ND YAG lazer ile kombine olarak ”Genesis Teknik ” uygulamasıyla cildi hem dışarıdan aynı zamanda içeriden yenileyerek daha kalıcı ve gösterişli neticeler elde etmek olasıdır.

Diğer uygulama alanlar:
• Cildin geniş gözenekli ve kaba görünümünün giderilmesi
• Ciltte olan güneş lekesi, yaşlılık lekesi, doğum sonrasında meydana gelen lekeler ve yüzeysel pigment bozukluklarının giderilmesi
• Kötü yara iyileşmesi (hipertrofik skar) ve yara kabarmalarının (keloid) azaltılması

3. Özel lazer uygulama başlığı yardımıyla “estetik göz kapağı ameliyatlarında, yüzdeki cerrahi işlemlerde ve yaralanmaların düzeltilmesinde kullanılmaktadır:
• Cilt lezyonlarının tedavisi
• Saç, kaş ve sakallı bölge içerisinde bulunan kitlesel lezyonların tedavisi
• Piyojenik granülom tedavisi
• Rinofima ve otofima tedavisi
• Doğumsal veya sonradan meydana gelen benlerin tedavisi
• Göz kapaklarında meydana gelen kolesterol plaklarının(ksantalezma) tedavisi
• El, ayak, genital bölge benzeri yerlerde oluşmuş lezyonların tedavisi (verruka-siğil, kondilom…)

Fraksiyonel Lazer Kaç Seans ve Diğer sorularımız için bizimle http://www.fraksiyonellazer.org/iletisim adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Yorumları

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Yorumları ile ilgili olarak kullanıcılar ve kendi yorumları aşağıda verilmiştir. Bunlar tamamiyle kullanıcıların kendi yorumlarıdır ve değiştirilme yapılmamıştır. Kaynak aşağıda belirtilmektedir.

Fraksiyonel Lazer Yorumları ile ilgili olarak

Fraksiyonel Lazer Yorumları

 • ben izmirde yaptırdım..
  arkadaşlar bu arada öle güneş koruyucumu sürdüm dışarı çıktım yok aman bu konu önemli..güneşi 1 yıl unutun lütfen..
  ben yoğurt gibi dolaştım bütün yaz ve yüzümü güneşten hep korudum..sürekli şapka ve gözlük kullandım..gölgede bile güneş ışınları cildi yakar..koruyucusuz balkona bile çıkmayın..yoksa kaş yapayım derken göz çıkarırsnızı..leke kalır..
  ben çok ii korudum ve sonuçtan çok memnunum…31 yaşındayım ama hiçbir kırışığım lekem yok..çokşükür cildim çok ii durumda..şimdi yaz gelmeden güneş etkisini göstermeden 2-3 seans daha başlıcam..
 • günaydın kızlar,
  öncelikle chanel geçmiş olsun inşallah sonucu istediğin, beklediğin gibi olur..Ben 1 seans fraksiyonel lazer yaptırdım ve sonucundan gayet memnunun ilk 2 hafta sanki izler daha çoğalmış gibi gelmişti ama cilt kendini yeniledikce aradaki farkı görüyorum,
  her uyandığım sabah daha iyi uyanıyorum, ocaktan beni hiç makyaj yapmıyorum ve cildimi sürekli temiz tutuyorum, ona göre ürünler kullanıyorum inanın bunun çok faydası var, tavsiye ederim.
  mart sonunda plazma yöntemi için doktoruma gideceğim biraz ürkütüyor beni ama deneyeceğim, önce danışacağım etkileri yararları zararları sonra karar vereceğim yaptırmak için 🙂
  genel araştırmamda hep güzellik merkezinde yaptırıldığını okudum, ama bu tedavi çok önemli ve mutlaka uzman doktor kontrolünde olmalıdır, yeni yaptıracak arkadaşlarımın buna çok dikkat etmesini rica ederim.
  ben çok faydasını gördüm, etrafımdaki bir çok inasandan da çok olumlu tepkiler aldım..
 • LÜTFEN::::Bu konuyu açıp fraksiyonel erb.yag ve türevlerini yaptıran arkadaşlar….LÜTFEN::::
  İşlemden memnun kalmışSANIZ hala memnun musunuz? Çünkü lekeler fazlasıyla geri gelme durumu yaşayanlar varmış.
  Güneş lekelerim var ve nekadar korunup japon turistler gibi gezsem de güneş lekelerim arttı.Hiç olmamasını geçtim artıyorlar.
  Uzm. dematologa gittim tritone fort verdi. Sonra lazer filan yapacak duruma göre…

  Lütfen başlığı açanda dahil bi hataya adım atıp pişmanlığımın artmasına engel olun…

  Ben yaptırdım…Bana derin bir işlem uygulandı ve günlük hayatımı etkiledi.1 hafta işyerinden izin aldım.Ama değdi doğrusu.Pırıl pırıl taptaze bir cildim var artık..Ben Doç.Dr.Serkan Yıldırım’a yaptırdım işlemimi.Kendisine burdan daha net ulaşabilirsiniz

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Kaynak: http://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-407190-p-2.html

 

Fraksiyonel Lazer Sivilce İzleri

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Sivilce İzleri ile ilgili olarak hepimiz ergenlik döneminden geçiyoruz ve bu dönemde vücudumuzda sivilceler artmaktadır. Bu sivilceler kimi zaman vücudumuzda izler bırakabilmektedir. Bu izler bazı insanlarda geçmezler hatta çukurluklar oluştururlar. Fraksiyonel lazer ile sivilce izlerini tamamen ortadan kaldırmak mümkün.

Fraksiyonel Lazer Sivilce İzleri

 

Sivilce Lekeleri Nasıl Oluşur ?

Aktif sivilceler iyileşirken çoğu zaman ciltte çukur ya da lekelenme tarzında izler bırakarak iyileşir. Erken dönemde bu izler pembe iken, çoğu zaman cilt rengine dönerler. Fakat bazende bu izlerin içi pembe kalabilir, bu durum izlerin kötü iyileşmesi ya da kılcal damar çatlamasına bağlı olabilmektedir. Ciltte oluşan çukur ve çökmeler cildin pürüzlü, gevsek ve cansız gözükmesine gerek olabilir. Eğer akne izleri derinse bu hale çoğunlukla cilt altındaki yağ dokusu azalması da eşlik eder.

Sivilce İzleri Tedavisinde En Etkili Lazer Nedir?

Lazerlerin dalga boyu çoğunlukla 1000 nm, diğer fraksiyonel lazerlerin(erbiyum; Er-yag, Er-glass) 2000 nm civarında iken CO2 fraksiyonel lazerin dalga boyu 10 650 nm’dir. Bu yüzden cildin bütün tabakalarına ulaşabilen tek lazerdir. Diğer lazer uygulamaları yalnızca cildin üst tabakasına etki ederken derin tabakalarda bir iyileşme ya da etki sağlayamazlar. CO2 fraksiyonel lazer bu sayede cildin en yüzeysel tabakasından en derin tabakasına kadar olan bütün katmanlarda yenilenme sağlanma olanağı tanır.

Sivilce İzleri Lazer Tedavisi ile Ne Kadar Geçer?

CO2 fraksiyonel lazer cildi tam kat yenileyebildiği için sivilce izlerinin azalmasına % 40- 90 oranında katkı sağlar. Akne ya da sivilce izlerinin azaltılmasında günümüzdeki en güzel yöntemlerden biridir.

İzler ne kadar yüzeysel ve küçükse o kadar fazla yarar görür, üstelik izler geçebilir. Fakat çok derin ve büyük izlerde başarı çok sınırlı olmaktadır. Bu yüzden çok derin ve büyük izlerin olduğu alana dolgu yapmak elde edilecek neticenin çok iyi olmasını sağlar.

Sivilce Lekeleri Lazer Tedavisi Kaç Seanstır?

CO2 fraksiyonel lazer uygulaması bir ayda ortalama 4-6 seans uygulanır.

Sivilce İzlerinin Tedavisinde İyileşme Dönemi Ne Kadar Sürmektedir ?

3 (üç)-5 (beş) gün ciltte kahverengi bir pullanmayla veya kızarıklık olabilir. hasta duş alabilir,makyaj ertesi gün yapabilir, soğuk buzla birlikte nemlendirici krem yardımcı olacaktır. İşlem için güneşin ışınlarının çok az olduğu mevsimler ve aylar seçilir. Ekim -Nisan arası dönem en uygun zamandır.

Fraksiyonel Lazer Sivilce İzleri ile ilgili veya Fraksiyonel Lazer konusunda bilgi için http://www.fraksiyonellazer.org/iletisim adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer İstanbul

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer İstanbul ile ilgili olarak insanların tedavi için büyük şehirleri seçmek onlar açısından faydalı bir davranış olmaktadır. İstanbul’da çok fazla seçenek ve bu seçeneğin getirdiği makul fiyata bu lazeri yapabilecek yerlerin olması size avantaj sağlayacaktır. Seanslar ile yapılan bir tedavi olduğundan dolayı fiyatlandırma bu tedavi türünde önemli bir rol oynamaktadır.

Fraksiyonel Lazer İstanbul ile ilgili olarak

Fraksiyonel Lazer İstanbul

Fraksiyonel lazer, etkinliği kanıtlanmış lazer sistemlerindeki yüksek enerjiyi cilt altında etkisi ve bu bölgede meydana getirdiği ısı ve koagulasyon sebebiyle doğal yara iyileşmesini ve kollajen sentezini tetikleyerek yeni ve sağlıklı doku oluşmasını sağlayan gösterişli bir lazer sistemidir. Fraksiyonel lazer teknolojisi, kollajen şeritlerin sıkılaşması sağlanırken, ileri dönemde de kollajen üretimini arttırır. Böylelikle daha taze bir cilt görünümü, ciltte sıkılaşma, izlerde ve lekelerde azalma, ince kırışıklarda azalma sağlanır.
Fraksiyonel lazerler ile bireyin ihtiyacına ve meseleye karşı olarak cilt yenileme ve canlandırma,kırışıklık tedavisi, akne izi ve çatlak tedavisi programları uygulanabilmektedir.

Yapılan uygulamalarda, Cildin kusurlu alanlarını derinlemesine ama kontrollü bir biçimde etkileyerek izleri siler ya da küçültür. Lazerle cilt gençleştirme ve yenilemede: üst derinin ince katmanı, lazer enerjisi ile buharlaştırılırken, cildin alt katmanında kollajen üretimi arttırılır. Derinin alt tabakasına erişerek kollajen ve elastin liflerinin onarımını tetikleyerek, sağlıklı doku oluşumunu başlatılır; ileri dönemde de kollajen üretimini arttırır. Böylelikle daha taze bir cilt görünümü, ciltte sıkılaşma, izlerde ve lekelerde azalma, ince kırışıklarda azalma sağlanır.

İyileşme Sürecinin Nitelikleri Nelerdir?

Fraksiyonel CO2 lazer uygulaması sonrasında pansuman gerekmez. Ciltte 3-7 gün süren bir kızarıklık ve bazen hafif pullanma dışında bir şikayet olmaz. CO2 fraksiyonel lazerin bu avantajı hastanın günlük yaşamına devam etmesine olanak olanağı sağlar.

Fraksiyonel CO2 Lazer Uygulaması Kaç Kez Yapılır?

Fraksiyonel CO2 lazer sisteminde seans sayısı problemin şiddetine göre ve uygulamanın gücü ve derinlik ayarlarına bağlı olarak değişmektedir. Her uygulama sonrasında aşağı yukarı %40 civarı iyileşme gözlenir. Hafif-orta derece kırışıklıklar ve izlerde bir-iki seans yeterli iken bir sürü derin sivilce izleri ve kırışıklıklarda tedavi birden çok (3-5) seans olarak düzenlenir. Seansların sıklığı uygulama derinliğine göre değişir: tedavi yüzeysel uygulamalarda 1-1.5 ayda bir, derin uygulamalarda ise 3 ayda bir tekrarlanır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fraksiyonel Lazer Çatlak

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Çatlak konusu ile ilgili olarak insanların yüzlerinde belirli bir takım sebeplerden dolayı çatlaklar oluşmaktadır. Bunlar soğuktan, aşınmadan veya vucudun bir takıp çevre etkilerine verdikleri tepkilerden kaynaklanmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Çatlak ile İlgili Olarak

Fraksiyonel Lazer Çatlak

Hemen hemen 3 kadından birinde görülen cilt çatlakları yaygın meydana geldiği civarı uzunca yıllardır tıp dünyasının da biçare kaldığı konular aralarında bulunuyor. Fakat çokta karamsar olmaya gerek yok. İzleri %100 oranında gidermek imkânsız olsa da yüz güldürücü neticelere varmak olası.

Cilt Çatlakları Ne Sebeple Oluşur?

Cilt çatlakları sık sık kilo alıp vermelerde, ergenlik ve gebelik dönemlerinde meydana çıkabiliyor. Esasında hormonal bir sorun meydana gelen deri çatlakları (stria) ciltteki kolajen dokunun parçalanması ve elastin liflerin hasarı neticesi meydana çıkar. Kortizon kullanımı benzeri aşırı vaziyetlerde da meydana çıkabilir.

Co2 Fraksiyonel Lazer Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama ardından hafif kızarıklık oluşabilir, geçicidir. Çoğunlukla gün içinde normal seyrine döner.
Koyu ten rengine sahip kişilerde ciltte lekelenmeye sebep olur.
Uçuk ve sivilcelenmeye sebep olur.

Deri Çatlaklarını Önlemek Olası mı?

Deri çatlaklarının oluşum nedenleri tam anlamıyla bilinmediği için cilt çatlaklarını önlemek şu an için olası değildir. Ama çatlakların erken fark edilmesiyle birlikte çatlak renginin beyaza dönmeden hafif pembe haldeyken dışarıdan uygulanan bitkisel yağlar, kremler vs. topikal ürünlerle tesirleri kısmen azaltılabilir.

Cilt Çatlakları Kendiliğinden Geçer mi?

Cilt çatlaklarının kendiliğinden geçmesi olası değildir fakat çatlağın oluşum şekli göz önüne alınarak değerlendirildiğinde etkisinin azaldığı durumlar görülebilir. Sözgelişi ergenlik ya da gebelik çağında meydana gelen çatlakların etkisinin azalması birçok görülen bir durum değilken; kortizon kullanımı neticesi meydana gelen deri çatlaklarının etkisinin azaldığı, izlerin düzelme eğilimine girdiği görülebilmektedir.

Co2 Fraksiyonel Lazer Deri Çatlaklarına Nasıl Etki Eder?

Karbondioksit fraksiyonel lazer, epidermiste (cilt yüzeyi) ve dermiste (ortada deri) hasar oluşturarak vücudun doğal cilt yenilenme mekanizmasını tetikler, ciltteki iyileşmeyi başlatır.
Co2 Fraksiyonel Lazerin Avantajları
Ağrı acı duygusu çok azdır.
– Günlük yaşama dönme müddeti kısadır.
Doku reaksiyonu yok denecek kadar azdır.

Co2 Fraksiyonel Lazer Seans Müddeti Seans Aralıkları Nasıldır?

20-30 dk. aralarında devam eden seanslar cildin yapısına yönelik 4-6 hafta aralıklarla uygulanır.

Co2 Fraksiyonel Lazer Seans Sayıları Nedir?

Ciltteki sorunun durumuna yönelik ve bünyedeki iyileşmeye bağlı olarak 3 -5 seans uygulanır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fraksiyonel Lazer Yan Etkileri

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Yan Etkileri ile ilgili olarak her lazerde olduğu gibi bu lazer türünün de yan etkisi olma olasılığı vardır. Ancak bu oran çok düşüktür. Yan etkileri kısa sürede atlatılmaktadır. Yan etkilerin vucudun türüne göre tepki vermektedir.

Fraksiyonel Lazer Yan Etkileri

Fraksiyonel lazer tedavisi, cilt yenilemede kullanılan en nihai tedavi yöntemleri arasındadır. Riski az fakat tedavi şansı yüksek meydana gelen bu uygulama son zamanlarda sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir. Öyle ki; yüzde meydana gelen kırışıklıklar, doğum sonrasında bedende meydana gelen çatlak türündeki deformasyonlar, sivilce izleri, yara izleri ve yaşlanma tesirlerine bağlı olarak meydana gelen yüz sarkmalarının iyileştirilmesindeki ilk seçenekler arasında gelmektedir. Öbür lazer tedavi uygulamalarında meydana geldiği gibi bazı yan etkiler oluşabilmektedir. Bununla alakalı olarak; fraksiyonel lazer tedavisinin yan etkileri ile alakalı bilgiler vereceğiz.

Fraksiyonel Lazer Sonrasında Oluşabilecek Yan Etkiler

Fraksiyonel lazer tedavisinde yan etkiler, öbür lazer uygulamalarına göre ek olarak düşük seviyede gözlenmektedir. Mümkün yan etkiler şöyle sıralanabilir;

Sivilcelerde artış
Enfeksiyon
Yara izi oluşması
Geçici ya da kalıcı lekelenmeler
Herpes enfeksiyonu artışı (uçuk vakaları)

Uygulama sonrasında gerçekleşmesi muhtemel meydana gelen yan etkilerle ilişkili olarak, uzman hekimle ilgili olarak iletişim halinde bulunmak yerinde bir karar olacaktır. Bunun yanı sıra; tedavinin yapıldığı ortam, uygulamayı gerçekleştiren hekimin deneyimi ve uzmanlığı, cilt tipinizin iyi tespit edilerek varsa cilt rahatsızlıklarınıza ilişkili olarak hikayenin hekiminiz aracılığıyla bilinip tedaviye öyle karar verilmesi, işlem sonrasında oluşabilecek meydana gelen yan etkilerin önüne geçebilmekte ya da en aza indirgeyebilmektedir.

Fraksiyonel Lazer Hangi Bölgelere Uygulanır?

Cilt gençleştirmek için yapılmış olan lazer tedavileri yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilir. Bununla Birlikte el cildinin gençleştirilmesinde de fransiyonel lazer tedavileri uygulanmaktadır. Fransiyonel lazer uygulamalarını çoğunlukla ayda bir yapıyoruz. İyi bir sonuç almak için aşağı yukarı 3-6 seans gerekmektedir. Fransiyonel lazer uygulamasından ardından ciltte yaygın koyu renk bir kızarıklık oluşmakta. Bu kızarıklık, tedavinin 3. günü hafif kahverengi renge döner. Bu kahverengi renk, 4. ya da 5. gün içerisinde ince pullanma halinde soyulur ve tedavinin 6. ya da 7. gününde cilt normal haline gelir. Bu zaman içerisinde cildi güneşten korumak çok önemlidir. Şayet güneşten koruma iyi yapılmazsa leke oluşumu görülebilir, fakat bu lekelerin çoğu kalıcı değildir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fiyat Talep Formu

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.