Arşivlendi

Fraksiyonel Lazer Ne Zaman Yapılır?

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Ne Zaman Yapılır? Sorusu ile ilgili olarak ideal olarak kış ayları tercih edilir. Çünkü güneş ışınlarının çok yoğun olduğu Temmuz ve Ağustos aylarından genellikle çok önermiyoruz çünkü hastanın kendisini güneşten iyi koruması gerekiyor. Kışın da uygulama yaptığımız zaman da güneş koruma kremlerini hastalara önerilmektedir. Ama yazın güneşin çok yoğun olduğu zamanlarda çok yapılmaması gerekiyor tavsiye de etmiyoruz.

Fraksiyonel Lazer Ne Zaman Yapılır?

Fraksiyonel Lazer Ne Zaman Yapılır?

Fraksiyonel karbondioksit lazerler su vaziyetlerde kullanılır:
Cilt gençleştirme
Göz çevresi ve dudak üstündeki kırışıklıklar (sigara kırışıklıkları)
Sivilce (akne) izleri
Yara izleri
Yaşlılık lekeleri
Et benleri-Güneş lekeleri
Çiller
Açık Gözenekler
Deri çatlakları
El gençleştirme
– Ameliyat izleri

Günümüzde 2 tip fraksiyonel lazer vardır: Erbiyum ve karbondioksit lazerler. Bu lazer sistemleri derideki su tarafından emilirler. Deride kolonlar şeklinde hasar oluşturmalarından dolayı fraksiyonel (kısmı) olarak adlandırılırlar. Deride oluşturulan hasar, cildin kendisini yenilemesi için bir uyarıya sebep olur. Cilt kendini yenilerken mevcut sıkıntı da ortadan kalkar.

Fraksiyonel karbonsioksit lazerler 10600 nanometre dalga boyuna sahip lazerlerdir. Karbondioksit lazerler, erbiyum lazerlere yönelik daha derine inerler ve uygulama alanı çevresinde dokuda ısı artışına neden olurlar. Isı artışı kollajen sentezi için önemli bir uyarıcıdır. Bu sebeple erbiyum lazerlere yönelik daha etkilidirler.

Daha eskiyen tipteki lazer sistemlerinde deri, lazer atışının tamamından etkilenmekte idi. Fraksiyonel lazerlerde ise atış yapılan alanın belirli bir kısmı etkilenir. Bu oranı kullanıcı, %5, 10, 20 vs. benzeri oranlar şeklinde belirleyebilir. Başka bir deyişle arada sağlam deri alanları kalır. Sağlam deri alanları yardımıyla doku kendisini kolay yeniler. Kısmi yapılan uygulamanın geleneksel lazerlere üstünlüğü iyileşme müddetinin çok daha kısa olmasıdır.
Diğer bir avantajı ise işleme bağlı iz oluşması, leke oluşması gibi yan etkiler çok daha azdır.

Fraksiyonel Karbondioksit Lazerler Nasıl Uygulanır?

İşlem öncesinde deriye anestezik bir madde sürülerek yaklaşık 45 dakika bekletilir. Bu sayede hastanın ağrı duymaması sağlanır. İşlem, uygulama yapılacak alana yönelik yaklaşık 20-30 dakika sürer. İşlem sonrasında deride hafif bir yanma hissedilir. Ayni günün akşamında hastanın yüzünde ödem ve kızarıklık oluşur. Bu durum ikinci gün biraz daha belirginleşebilir. 3-4. günlerde deride kahverengileşme olur ve çoğu zaman 5-6. gün bu alanlar kendiliğinden dökülür. Hastalar bu süre içinde bol bol nemlendirici, sık sık güneşten koruyucu, iyileşmeye yardımcı ve antibakteriyel krem kullanırlar. Uygulama yapılan günün akşamında yumuşak bir temizleyici ile yüz yıkanabilir. Herpes (uçuk) hikayesi meydana gelen hastalara tedavi gününün öncesinden başlayarak bunun için ek olarak ilaç tedavisi verilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fraksiyonel Lazer Sonrası Leke Kalır mı?

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Sonrası Leke Kalır mı? Sorusu ile ilgili olarak lazer vücudun derinine nüfuz eder ve kök hücreye ulaşır. Böylelikle leke ve izleri derinden çözmek hedeflenmektedir. Leke kalma riski her zaman mevcuttur. Ancak bunu seans sayısını arttırarak çözmek de mümkündür. Doktorunuzu iyi seçerseniz buna da gerek kalmayabilir.

Fraksiyonel Lazer Sonrası Leke Kalır mı?Sivilce izlerin derinlerine kadar inen lazer ışını sivilce ya da yara izindeki kötü şekilde iyileşmiş skar dokusunu buharlaştırarak eritir. Çevredeki hasar görmemiş cilt bu alanı hızla yepyeni ve sağlıklı doku ile örter. Bu sayede her seansta sivilce izleri, sivilce lekeleri ya da yara izleri yavaş yavaş azalır. İşlem sonrası izleri azalmış ve yenilenmiş bir cilt meydana çıkar.

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Fraksiyonel lazerler cilt yenilemek için kullanılan son sistem cihazlardır. Fraksiyonel lazerler, tedavi edici etkisi yüksek yan etkisi düşük olmaları amacıyla, en çok tercih edilen yollar olmuşlardır. Fraksiyonel lazer sivilce izi, yara izi, kırışıklık, surat sarkması ve çatlak tedavisinde ilk tercih edilen yöntemlerdendir.

Fraksiyonel Lazerler Kaç Çeşittir?

Günümüzde fraksiyonel lazerler iki gruba ayrılır. Soyarak etkili olan ve soymadan etkili olan fraksiyonel lazerler olarak adlandırılırlar.

Fraksiyonel Lazerler Ne Şekilde Etkili Olur?

Fraksiyonel lazerler cildin üst ve alt tabakalarında etkili olmaktadır. Fraksiyonel lazer sistemlerinde lazer ışığı cilde minik sütunlar halinde gönderilir ve bu bölgelerde yepyeni kollajen oluşumu tetiklenir. Bu yolun avantajı, minik hasar bölgelerinin çevresinde sağlam cilt alanlarının kalması amacıyla ciltteki hasarın az olmasıdır. Böylelikle cildin iyileşmesi daha hızlı olmakta ayrıca lazerlerin yan etki oranı azalmaktadır.

Soymadan Olan Fraksiyonel Lazerler Hangileridir?

1550 nm, 1440 nm, 1540 nm dalga boyundaki cihazlardır. Fraksiyonel lazer (fraxel) olarak ilk bildirilen lazer sistemidir. Üst deride fazla değişiklik yapmadan alt deriye etki yaparak ciltte yenilenme sağlar.

Soyarak Olan Fraksiyonel Lazerler Hangileridir?

10600 nm CO2 lazer ve 2940 nm erbium lazerler kullanılır. Bu fraksiyonel lazer üst deride soyulma ile birlikte alt deride yenilenme olabilir.

Fraksiyonel Lazer Sonrası Leke Kalır mı? veya Lazer ile ilgili olarak sorularınız için http://www.fraksiyonellazer.org/iletisim adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Kırışıklık Tedavisi

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Kırışıklık Tedavisi ile ilgili olarak lazerle cilt yenileme tedavileri son yıllarda büyük gelişmeler göstermiştir. Lazerle cilt gençleştirme, sarkmaların giderilmesi ve kırışıklık tedavilerinde en büyük yenilik hastayı sosyal yaşamından soyutlamadan tedavi olmasına olanak vermesidir. Yapılan tedavi sonrası birkaç gün sürebilen kızarıklık ve hafif soyulma dışında rastgele bir yara oluşmamaktadır.

Lazerle kırışıklık tedavisinde için ciltteki kollajen üretimini arttırmaktır. Tedavi sonrasında kırışıklarda azalma, ciltte aydınlanma, canlanma ve sarkmada toparlanma ortaya çıkar. Lazerle cilt yenileme tedavileri botox, dolgu, mezolift, PRP ile kombine edilerek sonuçlar mükemmelleştirilebilir. Lazerle cilt yenileme işlemlerinden önce veya ardından, yüz dolgu işlemlerinin uygulanması cilt kalitesinin artışıyla beraber kırışıklıklarda azalma ve yüz sarkmasının toparlanmasında çok gösterişli olmaktadır.

Cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavisi için kullanılan bazı teknolojiler; Nd:YAG Lazerler, Fraksiyonel Lazerler ve IPL’dir.

FraFraksiyonel Lazer Kırışıklık Tedavisiksiyonel Lazer Sonucu Ciltte Oluşan Değişiklikler Nelerdir?

Fraksiyonel lazer uygulaması sonrası, ani olarak cilt altı kollajen liflerinde %30 oranında kısalma ortaya çıkar. Sonraki 1-3 aylık aşamada ise cilt altında yeni kollajen oluşumu ve cilt altı bağ dokusunda yeniden düzenlenme ortaya çıkar. Bütün bunların sonucu olarak cilt gençleşmesi olarak adlandırılan ciltte gerilme, cilt üzerindeki pürüzlerde, lekelerde ve izlerde yüksek düzeyde azalma olur. Ciltteki gözenekler daralarak cildin yapısı 2-5 yıl önceki vaziyetine geri döner.

Fraksiyonel Lazer Uygulaması Ağrılı mıdır?

Uygulama sırasında yanma ve acı hissi olur. Bu his lokal anestetik kremler kullanılarak azaltılabilir.

Fraksiyonel Lazer Uygulaması Kaç Kez Yapılır?

Fraksiyonel lazer sisteminde seans sayısı problemin şiddetine yönelik ve uygulamanın gücü ve derinlik ayarlarına bağlı olarak değişmektedir. Hafif-orta derece kırışıklıklar ve izlerde 2-3 seans yeterli iken çok derin sivilce izleri ve kırışıklıklarda tedavi 3-5 seans olarak düzenlenir. Seansların aralığı 1-1.5 aydır.

İyileşme Sürecinin Nitelikleri Nelerdir?

Fraksiyonel lazer uygulaması sonrası pansuman gerekmez. Ciltte ilk gün kızarıklık ve ödem ortaya çıkar. Sonrasında 3-7 gün devam eden noktasal kabuklanma dışında bir şikayet olmaz. Hasta 3. günden bu yana makyaj yapabilir. Fraksiyonel lazerin bu avantajı hastanın günlük yaşamına devam etmesine olanak sağlar.

Fraksiyonel Lazer Kırışıklık Tedavisi ve Tedavi süreci ile ilgili sorularınız için http://www.fraksiyonellazer.org/iletisim adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Yazın Yapılır mı?

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Yazın Yapılır mı? ile ilgili olarak cilt kırışıklıkları ve damarsal cilt sorunları yaz aylarında fazladan fark ediliyor. Ancak bu sorunların hiçbiri yaz aylarında tedavi edilmemelidir. Bu sorunların tedavisinin kış aylarında yapılması çok daha sağlıklı sonuçlar veriyor.

Cilt lekeleri farklı nedenlere bağlı oluşabilir. Hamilelik dönemi, bir takim ilaçların kullanımı, aşırı güneşe maruz kalma, solaryum, bir takim hormonal hastalıklar ve genetik faktörlere bağlı cilt lekelenmeleri görülür. Leke tedavisinde önemli meydana gelen renk değişikliğine neden olan hücrelerin ciltteki derinliğidir. Cildin üst kısımlarında oluşan lekeler daha koyu renktedir, tedavileri daha kolaydır. Derin lekeler daha açık renktedir ve tedavileri daha zordur. Leke tedavilerinde kimyasal soyma işlemleri ve fraksiyonel lazer tedavileri uygulanır. Bu tedaviler cildi güneşe karşı daha duyarlı duruma getirir. Ayrıca güneş, lekelenmenin en önemli nedenleri arasındadır. Bu yüzden bu tedaviler kesinlikle kış aylarında yapılmalıdır.

Fraksiyonel Lazer Yazın Yapılır mı?

Fraksiyonel Lazer Nasil Uygulanan Bir Yöntemdir?

Fraksiyonel lazer tedavisi; Cildin dermis (kolajen üreten) tabakasına kadar ışınlarla ilerleyerek; oluşturduğu termal hasarla mikrokanallar açması neticesi, cilt dokusundaki ciltteki sıkıntılı alanı; vaporeze etmesinin (buharlaştırmasının) başka bir deyişle sıra, oluşturduğu termal (ısı) tesiri de yeni hücrelerin/kolajenlerin üremesini sağlar. Birer ay aralıklı periotlarla uygulanan Fraksiyonel Lazer tedavilerinde gözlemlenen başarılar, ilk uygulamada yaklaşık %55; üç ile dört seans arasında %80 %90 basari oranı görülebiliyor. Medikal estetik anlamında gözlemlenen önemli efektif sonuçlarıyla lazer sistemlerini ve fraksiyonel lazer yöntemini memnuniyetle uygulamaktayız.

Fraksiyonel Lazer Aşağı Yukarı Kaç Seanstır?

Fraksiyonel lazer uygulamaları 1-6 seans arasında yapılan uygulamalardır.

Fraksiyonel Lazer Sonrasinda Ciltte Neler Görülür?

İşlemden sonra 4-10 gün süren kızarıklık ve hafif kabuklanma görülebilir. İşlemden sonra yan etki oranı düşüktür. Nadiren lekelenme, infeksiyon, akne (sivilce) görülebilir.

Fraksiyonel Lazer Çesitleri Nelerdir?

Fraksiyonel lazer ikiye ayrilir:

Soyarak etkili olan fraksiyonel lazerler: 10600 nm karbondioksit lazer, 2940 nm erbium lazer, 2790 nm Er-YAG lazer

Soymadan etkili olan fraksiyonel lazerler: Fraksiyonel radyofrekans, 1550 nm,1540 nm,1440 nm lazerler

 

Fraksiyonel Lazer Yazın Yapılır mı? veya Fraksiyonel Hakkında bilgi almak için http://www.fraksiyonellazer.org/iletisim adresini ziyaret ediniz.

 

Fraksiyonel Lazer Acıtır mı?

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Acıtır mı? Sorusu ile ilgili olarak her lazer uygulamasında az olsa bile acıma hissi olmaktadır.Uygulama sırasında sıcaklık hissi olur. Çok dayanılmayacak bir durum yok. Epilasyondan daha az bir histir.

Fraksiyonel Lazer Acıtır mı?

Cilt Yenileme

Co2 Fraksiyonel lazer sisteminde, lazer ışınını dokuya düzgün bir şekilde yaymaya imkân tanıyarak, yeni ve mükemmel bir operasyonun temellerini atar. Bu yüzden, yüksek başarısıyla, yüz kısmında foto aging ve diğer cilt kusurlarında uygulama ek olarak kolaydır. Ayrıca, doku tahribatı yapmadan, homojen ve normal epitel oluşumunu aktive eder. Bundan başka kollajen helezonik yapısının sıkılaşmasını tazelenmesi, yeni kolajen üretimi gibi yararlı etkilerinin meydana gelmesini sağlar.

Karbondioksit Fraksiyonel Lazerle Uygulanan Tedaviler Nelerdir?

Cilt yenileme,yüz gençleştirme
Sarkma
İz tedavisi
Yüzeysel akne (sivilce) izleri
Derin akne (sivilce) izleri
Cildin geniş gözenekli ve kaba görünümün giderilmesi
Lekelerin tedavisi
Kötü yara iyileşmesi (hipertrofik skar) ve yara kabarmalarının (keloid) azaltılması
Ben tedavisi
Foto yaşlanmaya maruz kalmış ciltler.

Fraksiyonel Lazer Uygulama Nasil Yapilir?

Uygulama yapılacak bölgeye, örneğin yüze, lokal anestezik krem sürülüp bu şekilde hasta yarim saat bekletilir. Krem silinir ve işleme başlanır. Bütün yüz kısmında yaklaşık 20 dakikada işlem tamamlanır. Daha sonra yanma hissini alması için soğuk nemlendirici maske yapılır. İşlem bittikten sonra hasta evine yürüyerek gidebiliyor. İlk 24 saat, ciltte, güneşte çok kaldığımızda duyabileceğimiz sızlamaya benzer bir rahatsızlık duygusu olabilmektedir. Bunun için bir ağrı kesici alınabilir. Bu yeterli olacaktır, zaten sabah kalktığında sızlaması geçecektir. Sonrasında ödem de azalacaktır. Ama 2-3 gün hastanın evde kalmasını uygun buluyoruz. Ama kesin kural değil, isterse güneşten korunmak sartıyla işine de gidebilir. Dördüncü günden itibaren kisiler güneş koruyucusunu, fondötenini sürüp dışarı çıkabilir.

CO2 Karbondioksit Lazerin Diger Fraksiyonel Lazerlerden Farki Nedir?

Lazerin etkinlik derecesini tespit eden en mühim faktorler arasında lazer ışınının dalgaboyudur. Dalgaboyu lazerin deriye hangi derinlikte nüfuz ettiğini, dolayısıyla ne kadar gösterişli olduğunu gösterir.

Glass lazerlerin soyma ve ısı tesiri oldukça yüzeysel olması sebebiyle yan etkileri az ancak cilt gençleştirme etkileri karbondioksit lazere göre daha azdır.

Fraksiyonel Lazer Acıtır mı? ve Fraksiyonel Lazer hakkında başka bilgiler edinmek için bize http://www.fraksiyonellazer.org/iletisim adresinden ulaşabilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Göz Çevresi

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Göz Çevresi ile ilgili olarak gözaltı morlukları son zamanlarda hastaların toplumsal yaşantısını, psikolojisini bozacak derecede mühim bir sorun haline gelmiştir. Göz altı morlukları sanılanın aksine kan damarlarının geniş olmasından meydana gelen bir vaziyet değildir. Göz altı morluğu bir pigmentasyon bozukluğudur. Göz kapağı derisinin çok ince olması bu bozukluğu gözler önüne sermektedir.

Sıklıkla genetik etmenler, yapısal yatkınlıklar göz altı morluğuna sebep olabilir. Hastalar uykusuz kaldıklarında ya da yorulduklarında bu vaziyetin arttığını ifade ederler.

Göz altı morluğu tedavisi çeşitli olabilir. Piyasada satılan göz altı kremleri, tonikler, bakım losyonları gibi birçok ürün tesir etmez ve çoğunlukla bir fayda sağlamaz. Eğer hasta yaşça orta yaş ve üstünde ise göz kapağı estetiği ameliyatı sırasında alınan ya da yerleri değiştirilen yağ torbaları, bu bölgenin rengini açmaktadır. Fakat hastanın yaşı operasyona uyumlu değilse, bununla ilgili lazer tedavilerine başvurulmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Göz Çevresi

Fraksiyonel Lazer Göz Çevresi Tedavisi Nasil Yapilir?

Göz altı morluğu tedavisinde 2 değişik lazer tedavisi mevcuttur. Bunlardan bir tanesi fraksiyonel lazer tedavisi ile uygulanmaktadır. Fraksiyonel lazer tedavisi ile morlukların rengi açılır ve bir miktar deri altı bağ dokusu zenginleştirilir. Bu sayede cilt kalınlaşır ve morluklar çok az belli olabilir duruma gelmektedir. Bu tedavi sırasında hafif bir yanma hissi duyulmakta, 30 dakika sonra içinde geçmektedir. Hastada yaklaşık 3-4 gün süren bir kızarıklık ve pullanma aşaması olmaktadır. Bu tedavi 1 ay ara ile 3 seans sürmektedir. Yine bu tedaviye ek, 2.seans lazer sonrasında 1 seansda göz altı ve üstü için özel bir peeling yapılmaktadır. Bu kombinasyonda ek olarak iyi neticeler elde edilmektedir.

göz altı morlukları, göz altı morluğu tedavisi, lazerle göz altı morluğu tedavisi alternatif olarak Erbium lazerle yapılan resurfacing tedavisidir. Bu uygulamada göz kapaklar lokal anestezi ile uyuşturulur ve sonrasında uygulama yapılır. Uygulama sonrasında 4-5 gün göz kapaklarında kızarıklık, hafif ödem oluşacaktır. Bunun için hastaların bu süreyi kendilerine ayırmaları gerekiyor. Göz kapağı rengi 1 hafta sonra pembe renkten normal deri rengine dönmeye başlayacak ve 1 ayın ardından deri rengi normal halini alacaktır. Bu uygulama yalnızca 1 seans yapılmaktadır. Ek seansa ihtiyaç duyulmamaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fraksiyonel Lazer Ben

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Ben ile ilgili olarak güneş ve çeşitli nedenlerden ötürü yüzde oluşan siyah noktalar, güneş lekeleri ve benler kendimizi kötü hissetmemizi sağlıyor. Fraksiyonel lazer sayesinde bu lekelere artık katlanmak zorunda değilsiniz. Çok kolay kurtulabilirsiniz. Tedavi derinliğine ve büyüklüğüne göre artan seans ve ücretler değişmektedir. Bu yüzden doktorunuz size en uygun tedavi süresini verecektir. Kesinlikle birden başka doktor ile görüşüp bu konuda fikir sahibi olunuz.

Fraksiyonel Lazer Ben Tedavisi

Fraksiyonel Lazer Ben

Vücudumuzda yer alan benler çoğunlukla 3 çeşittir;

İyi huylu olup daima iyi huylu olarak olan benler: Bu gurup benler zararsızdır, sıklıkla vücudumuzda yer alan bu tarzda benlerdir.

Iyi huylu olup kötüleşme potansiyeli olanlar: Bu benler iyi huyludur fakat her geçen zaman, güneşin etkisiyle, tekrarlayan travmayla bazende nedensiz olarak kötüye dönebilirler.

Iyi huylu olup kötüye dönüşme potansiyeli yüksek olan premalign benler: Bu guruptaki benlerin de kesinlikle tedavi edilmesi gerekiyor.

Ben başka bir deyişle nevuslar cerrahi olarak alınabileceği gibi lazer ile de tedavi edilebilmektedir.

Cerrahi olarak alındığı sürece yaşam boyu taşınacak bir iz kalmaktadır. Eğer benler aşırı büyük boyutlarda değilse lazer ile alınabilmektedir. Lazer ile alınacak benler iyi huylu olmalıdır. Epidermal ve dermal nevuslar lazer ile tedavi edilebilirken, bir sürü derin kökü olan lezyonlar ve deri kanserleri ise cerrahi olarak çıkartılmalıdır. İyi huylu benler, Er Yag lazer ile tek seferde iz bırakmadan tedavi edilebilmektedir. Erbium lazerin özelliği benleri tek seansda tedavi etmesidir. Lazerle ben alma pratik bir uygulama olduğu için hastalar çoğunlukla çok sayıda benlerini aldırmaktadırlar. Hatta bazen 20-30 civarı ben tek seansda tek seferde tedavi edilebilmektedir.

Lazerle ben tedavisinde sebep deri hizasındaki gerekse de deriden kabarık benler yok edilebilmektedir. Burada mühim olan benlerin boyutlarıdır. Eğer ben bir sürü büyük değilse lazerle çok rahat bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Büyük boyutlarda ise lazer yerine operasyon tercih etmek gerekiyor.

Lazerle ben tedavisi sırasında lokal anestezi yapıldığı için hasta kişi ağrı hissetmez. Lazer beni anında tam anlamıyla yok edecektir. Uygulama alanında olan lazer sonrası hasar 1 hafta içerisinde tamamıyla düzelecek, pembelik ise birkaç ayda deri rengine gelecektir. Lazerle ben aldırma sonrasında iyileşme tamamlandıktan ardından oluşan pembeliğin daha hızlı geçmesini sağlamak ve iz kalmasını önlemek için özel kremler kullanılır. Ayni sürede deri rengi normale dönene kadar güneş koruması için kullanmak faydalı olacaktır.

Benler tedavi edildikten sonra artık onlardan kurtulmuş olursunuz, kötüye dönme potansiyelleri de yok olan benle beraber ortadan kalkmış olacaktır. Dolayısıyla ben tedavisi uygulamak bene bir zarar vermez, tam tersine riskleri ortadan kaldırmış olunur.

Lazerle ben tedavisi fiyatları benin büyüklüğüne, lokalizasyonuna ve de kaç adet ben alındığına bağlı olarak değişmektedir. Ben aldırma fiyatlarını öğrenmek için doktorunuza muayene olmanız ya da irtibata geçmeniz gerekiyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fraksiyonel Lazer Co2 Yaptıranlar

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Co2 Yaptıranlar ile ilgili olarak Co2 sivilce izleri, akne izleri, cilt kırışıklıkları, cilt gençleştirme ve çatlak tedavisinde kullanılmaktadır. Co2 Lazer sistemlerinde de kullanılmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Co2 Yaptıranlar

Cilt Yenileme

Co2 Fraksiyonel lazer sisteminde, lazer ışınını dokuya düzgün bir şekilde yaymaya imkân tanıyarak, yepyeni ve muhteşem bir operasyonun temellerini atar. Bu yüzden, yüksek başarısıyla, surat kısmında fotoaging ve diğer cilt kusurlarında uygulama daha kolaydır. Ayrıca, doku tahribatı yapmadan, homojen ve normal epitel oluşumunu aktive eder. Bundan başka kollajen büzülmesi, rejuvenizasyon, neo-kolojenoszis gibi yararlı etkilerini arttırır.

CO2 Fraksiyonel Karbondioksit ile Cilt Yenileme

Geleneksel metot ile birlikte getirilen ‘fraksiyonel’ ablatif cilt yenileme tekniği, nokta emisyonu yardımıyla, termal hasarla yaratılan küçük noktalar ile, iyileştirme yapılamayan alanlar için netice vermektedir. Netice olarak; iyileşme süresi çok daha hızlıdır, bu da en kısa zamanda normal hayatınıza geriye dönmenizi sağlar.

Hızlı repitelizasyon yardımıyla, daha az eriten, hızlı klinik neticeler (selektif ısı yayılımına bağlı olarak doku büzüşmesi) ve epidermal duvarların iyileşmesi sağlanır.

CO2 Karbondioksit Fraksiyonel Lazerle Uygulanan Tedaviler

Cilt Yenileme, surat gençleştirme

Surat, göz kapakları, boyun ve dekolte bölgelerindeki kırışıklıklar ve çizgilerin giderilmesinde çok başarılıdır. Bilhassa ince çizgiler ve botoksun açamadığı derin kırışıklıkları iyileştirir.

Fraksiyonel Lazer Co2 İz Tedavisi

Surat, sırt ve göğüste oluşan akne izleri (sivilce izleri) ve çukurları, su çiçeği izleri, yara ve yanık izleri ve deri çatlamalarında en kuvvetli ve en gösterişli iyileştirme yöntemidir! Akne belirtilerinin (sivilce belirtilerinin) tedavisi: Akne (sivilce) izleri, yüzeysel ve derin olmak üzere iki ana grupta sınıflandırılmaktadır:

Yüzeysel akne (sivilce) izleri: Cildin üst tabakasını etkileyen izlerdir. Bu izler bilhassa sivilce tedavisi sonrası daha çok meydana çıkar ve kızarıklık tabanında hafif çukurlar ve çökmeler şeklinde görülür. Yüzeysel sivilce izi, iyileşmeyen sivilce belirtilerinin tedavisi kolaylıkla CO2 fraksiyonel lazer ile mümkündür.

Derin akne (sivilce) izleri: Deri üstünde akne izleri buz kıracağı ile delinmiş alanlar, yuvarlak-oval şekilli ya da derin çukurlar şeklinde olabilmektedir. Çoğunlukla derin olan bu çeşit sivilce izleri, cildin üst tabakasının alt tabakalar tarafından içeriye doğru çekilmesinden kaynaklanırlar. Tedavisi en kolay olan bu cihaz akne izlerinde fraksiyonel CO2 lazer ile kocaman oranda iyileşme gözlemlenmektedir.

Fraksiyonel Lazer Co2 Yaptıranlar ve Fraksiyonel Lazer hakkında daha fazla bilgi için http://www.fraksiyonellazer.org/iletisim adresini ziyaret ediniz.

Fraksiyonel Lazer Yapan Hastaneler

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Yapan Hastaneler ile ilgili konuda bu işi yapan özel klinik ve hastaneler vardır. Ancak bu her hastane ve kliniğe güvenemezsiniz. Bu işte uzman olmayan yerler paranızı kaybetmenize ve sağlığınızı daha da bozmanızı sağlayacaktır. Büyük şehirlerde diğer şehirlere oranla daha fazla hastane bulunmaktadır ve dolayısıyla bu işi daha fazla yapan yer bulunur. Ancak öneri ile veya araştırma sonucu bir hastanede lazer yaptırmanızı öneriyoruz. Bu konu hakkında bilgi almak istiyorsanız İLETİŞİM FORMU veya İLETİŞİM bölümünden bilgi alabilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Yapan Hastaneler

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Fraksiyonel lazer teknolojisi, lazer ile yapılmış olan cilt yenileme işlemlerinden biridir. Klasik ya da lazer ile yapılmış olan cilt soyma işlemlerinden en büyük farkı ise cilt üstünde bir sürü ince ama derinlemesine tedavi yapabilen mikrotüneller yaratabilme kapasitesidir. Açılan tüneller aralarında sağlam ve hasar görmemiş dokular yer alır. Bu sayede iyileşme müddeti klasik soyma işlemlerine göre daha çabuk gerçekleşir. İyileşme süreci esnasında yeniden yoğun kollojen doku oluşumu tetiklenmekte, bu da cildin gerginleşmesini ve elastikiyetinin artmasını sağlamaktadır. Fraksiyonel tedaviler hastanın cilt yapısı, gereksinimleri ve beklentileri çerçevesinde kişisel olarak planlanır.

Kliniğimizde fraksiyonel ve profraksiyonel lazer tedavilerinde SCITON firmasının patentli ve FDA onaylı ErYag lazeri ile gerçekleştirilmektedir.

Fraksiyonel Lazer Kullanım Alanları Nelerdir?

Fraksiyonel lazerler cilt üstünde tünel açarak derin dokulara penetre olması nedeni ile, cildin derin katmanlarını da tedavi edebilmektedir.Kozmetik ihtiyaçlarınızın neler meydana geldiği kliniğimizde kontrol neticesi ortaya konur ve planlanır. İhtiyaca göre Profraksiyonel tedavi lazer peeling işlemi ile birleştirilebilir. Ve bu sayede daha etkili neticeler alınmış olur.

Fraksiyonel lazer ile yüz gençleştirme
Fraksiyonel lazer ile akne (sivilce) ve yara belirtilerinin tedavisi
Göz etrafı ile alt ve üst dudaktaki kırışıklıkların azaltılması
Orta yaş kırışıklıklarının giderilmesi
Cilt gevşeklik ve sarkıklıklarının tedavisi
Operasyon ve yara belirtilerinin giderilmesi
Hamilelik ya da kilo değişimlerine ilişkili cilt çatlaklarının tedavisi
Gözenek sıkılaştırma tedavileri

Fraksiyonel Tedavisi Kaç Seansları Uygulanır?

Yüzeyel lezyonların tedavisinde tek seans çoğunlukla yeterli olmaktadır. Bir Sürü derin akne izlerinde ise hastanın ihtiyacına ve beklentilerine göre tekrarlayan seanslar uygulamak gerekebilir.Bu vaziyette 1 ay aralıklarla uygulama 2-3 seans arası tedavi protokolü belirlenir.

Fraksiyonel Lazer Yapan Hastaneler ile ilgili veya hastalık hakkında bilgi almak Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fiyat Talep Formu

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.