Cutera Acutip 500

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Başlıklar

Cutera Acutip 500Cutera Acutip 500 pigmentli lezyonlar,çiller, anjiyomlar ve yüzeysel telenjektazi tedavisi için dizayn edilmiştir. Lazerlerin hedefleme hassasiyetini flashlamp teknolojisi ile birleştirir. 6.35 mm çapındaki bu başlık tedavi edilmesi zor olan bölgelerde,yüzdeki küçük telenjektazi gibi hedefleri çok rahat görmenizi ve tedavi etmenizi sağlar. AcuTip 500‘ün emilim bandı 500-635 nm‘dir. Bu dalga boyu hemoglobin ve melanin hedefleri için ideal spekterumdur. Cutera‘nın tüm Ipl modellerinde olduğu gibi sıcaklık ve güç kontrolü anlık olarak yapılır.

 Ürün Özellikleri

  • Acu Tip500 teknik spesifikasyonlar:
  • Dalgaboyu: 500-635 nm
  • Enerji yoğunluğu: 3-24 J/cm²
  • Atış süresi: Otomatik,enerji yoğunluğunda değişken
  • Spot çapı: 6.35 mm
  • Tekrar hızı: 1 Hz
  • Epidermal koruma: Kontakt soğutma

Yaşlanma ve güneş etkisine bağlı el ve yüzde gelişen kahverengi lekeleri Cutera Acutip 500 ile etkin bir şekilde ortadan kaldırılması mümkündür.

Cutera Acutip 500 Pigmente Lezyon Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Lezyonların yaygınlığına ve genişliğine yönelik 2-3 seans uygulanır. Uygulama süresi 15-30 dakikadır ve seans araları 10-15 Gündür.

Cutera Acutip 500 Pigmente Lezyon Tedavisi Sonrası Süreç Nasıldır?

Uygulama kısmında işlemden hemen sonra hafif ödem kızarıklık artısı ve yanma hissi gözlenir. Küçük lezyonlar için işlem sonrası bir uygulamaya gerek yoktur.

Geniş ve yaygın lezyonlarda bu bulguları azaltmak ve ortadan kaldırmak için yüze soğuk uygulama yapılır.( Yaklaşık 30-35 Dakika) Sonrasında cilde nemlendirici ve cildi koruyucu güneş kremi sürülür. Uygulama alanında, deride pullanma görülebilir. Bunlar birden çok günde genellikle kendiliğinden dökülür.

Cutera Acutip 500 Pigmente Lezyon Tedavisinde İşlem Ağrılı mıdır?

Küçük lezyonlar için herhangi bir anestezi uygulamasına gerek yoktur. Geniş lezyonlar için anestezik kremler uygulama için çoğu zaman yeterlidir.

Cutera Acutip 500 Damarsal Lezyon Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Lezyonun büyüklüğü ve genişliğine göre 1-4 seans uygulanır. Örneğin yüzde yer alan birkaç milimetrelik bir kılcal damar bozukluğu tek seansta tedavi edilebilirken. Tüm yüzün yarısını kaplayan bir damarsal lezyon 4 seansta ortadan kaldırılabilmektedir. Seans araları minimum 7 gündür.

Cutera Acutip 500 Damarsal Lezyon Tedavisinde İşlem Ağrılı mıdır?

Küçük lezyonlar için herhangi bir anestezi uygulamasına gerek yoktur. Geniş lezyonlar için anestezik kremler, uygulama için çoğu zaman yeterlidir. Çocuklarda geniş lezyonların tedavisinde sedasyon uygulanması hastanın konforu ve psikolojisi için daha uygundur. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Andromed Ltd.

Andromed, özellikle üroloji ve dermatoloji branşlarında öncü ve yenilikçi misyonuyla Türkiye pazarında cihaz satışı, teknik ve tıbbi destek konularında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Fiyat Talep Formu

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.