Cutera Acutip 500

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Başlıklar

Cutera Acutip 500Cutera Acutip 500 pigmentli lezyonlar,çiller,anjiyomlar ve yüzeysel telenjektazi tedavisi için dizayn edilmiştir.Lazerlerin hedefleme hassasiyetini flashlamp teknolojisi ile birleştirir. 6.35 mm çapındaki bu başlık tedavi edilmesi zor olan bölgelerde,yüzdeki küçük telenjektazi gibi hedefleri çok rahat görmenizi ve tedavi etmenizi sağlar. AcuTip 500‘ün emilim bandı 500-635 nm‘dir.Bu dalga boyu hemoglobin ve melanin hedefleri için ideal spekterumdur. Cutera‘nın tüm Ipl modellerinde olduğu gibi sıcaklık ve güç kontrolü anlık olarak yapılır.

 Ürün Özellikleri

  • Acu Tip500 teknik spesifikasyonlar:
  • Dalgaboyu: 500-635 nm
  • Enerji yoğunluğu: 3-24 J/cm²
  • Atış süresi: Otomatik,enerji yoğunluğunda değişken
  • Spot çapı: 6.35 mm
  • Tekrar hızı: 1 Hz
  • Epidermal koruma: Kontakt soğutma

Yaslanma ve günes hasarina bagli el ve yüzde gelisen kahverengi lekeleri Cutera Acutip 500 ile etkin bir sekilde ortadan kaldirilmasi mümkündür.

Cutera Acutip 500 Pigmente Lezyon Tedavisi Kaç Seans Uygulanir?

Lezyonlarin yayginligina ve genisligine yönelik 2-3 seans uygulanir. Uygulama müddeti 15-30 dakikadir ve seans aralari 10-15 Gündür.

Cutera Acutip 500 Pigmente Lezyon Tedavisi Sonrasi Süreç Nasildir?

Uygulama kısmında islemden anında sonra hafif ödem kizariklik artisi ve yanma hissi gözlenir. Küçük lezyonlar için islem sonrasi bir uygulamaya gerek yoktur.

Genis ve yaygin lezyonlarda bu bulgulari azaltmak ve ortadan kaldirmak için yüze soguk uygulama yapilir.( Yaklasik 30-35 Dakika) Sonrasinda cilde nemlendirici ve cildi koruyucu günes kremi sürülür. Uygulama alaninda, deride pullanma görülebilir. Bunlar birden çok günde genlelikle kendiliginden dökülür.

Cutera Acutip 500 Pigmente Lezyon Tedavisinde Islem Agrili midir?

Küçük lezyonlar için herhangi bir anestezi uygulamasina gerek yoktur. Genis lezyonlar için anestezik kremler uygulama için çogu zaman yeterlidir.

Cutera Acutip 500 Damarsal Lezyon Tedavisi Kaç Seans Uygulanir?

Lezyonun büyüklügü ve genisligine yönelik 1-4 seans uygulanir. Örnegin yüzde yer alan birden çok milimetrelik bir kilcal damar bozuklugu tek seansta tedavi edilebilirken. Tüm yüz yarisini kaplayan bir damarsal lezon 4 seansta ortadan kaldirilabimektedir. Seans aralari minimum 7 gündür.

Cutera Acutip 500 Damarsal Lezyon Tedavisinde Islem Agrili midir?

Küçük lezyonlar için herhangi bir anestezi uygulamasina gerek yoktur. Genis lezyonlar için anestezik kremler, uygulama için çogu zaman yeterlidir. Çocuklarda genis lezyonlarin tedavisinde sedasyon uygulanmasi hastanin konforu ve pisikolojisi için ek olarak uygundur. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Andromed Ltd.

Andromed, özellikle üroloji ve dermatoloji branşlarında öncü ve yenilikçi misyonuyla Türkiye pazarında cihaz satışı, teknik ve tıbbi destek konularında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Fiyat Talep Formu

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.