Co2 Lazer

Ekleyen: Andromed Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized

Alexandrite Lazer ile Diod Lazer Farkı ve Co2 Lazer Teknolojisi

Kişisel bakım ve fiziksel güzelliği yansıtan en iyi unsur pürüzsüz ve sağlıklı cilt dokusudur. Bu durumun farkında olan sağlık ve medikal sektörü teknolojinin sınırsız gelişiminden ve faydasından yararlanarak güzellik alanına hizmet eden cihazların gelişimini sağlamıştır. Bu gelişimden en çok güzellik sektöründe kullanılan cihazlar etkilenmiştir. Pek çok nedene dayanarak, cilt dokusunda zaman içerisinde yıpranma ve renk değişimi meydana gelmektedir. Özellikle ilerleyen yaşa bağlı olarak kırışıklık, yaşlanma izleri ve renk tonunda dengesizlik görülmektedir. Cilt dokusunda meydana gelen sivilce ve akneler zamanla yara haline gelerek, lekelenmelere de sebebiyet vermektedir. Tüm bu problemlerin çözümünde kullanılan co2 lazer teknolojisi kusursuz bir cilde sahip olmak isteyen kişiler tarafından öncelikli olarak tercih edilmektedir. Cilt yüzeyinde tedavi edilecek olan alanlara ve cihazın işlevine göre lazer tedavisi de değişmektedir. Alexandrite lazer ile diod lazer farkı sadece frekans ve ışınlarla ilgilidir. Fakat hizmet olarak, aynı amaca hizmet sunarlar. Co2 lazer tedavisi ise sadece cildin pürüzsüz yapısına kavuşması için kişilere tedavi olanakları sunmaktadır.

 

Co2 Lazer

Alexandrite Lazer ile Diod Lazer Farkı ve Co2 Lazer Teknolojisi Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmadan lazer ile çözülen cilt problemleri son zamanlarda özellikle bayanlar tarafından oldukça tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Sektör içerisinde pek çok lazer cihazı bulunmakla birlikte alexandrite lazer ile diod lazer farkı cihaz ile ilgili olup, işlev olarak genellikle epilasyon alanında faaliyet gösteren lazer uygulamalarıdır. Co2 lazer ise cilt yüzeyinde oluşan deformasyon ve yıpranmalara karşı kullanılan bir tedavi yöntemidir. Özellikle kırışıklık, leke, sivilce izi ve farklı hormonel sebeplerden dolayı oluşan renk bozulmalarına karşı uygulanabilir. Cilt dokusunda herhangi bir yara izi varsa deformasyonun durumuna göre farklı seanslar ile cilt daha sağlıklı bir yapıya büründürülür.

 

Alexandrite Lazer ile Diod Lazer Farkı ve Co2 Lazer Teknolojisi Kimler Kullanabilir?

Co2 lazer tedavileri genellikle belli bir bölgede oluşan yara ya da leke gibi kısmi problemlerin çözümünde kullanılmaktadır. Lazer tedavisinde cinsiyet farkı pek bulunmamakla birlikte genellikle bayanlar arasında daha fazla tercih edilen bir uygulamadır. Fakat tedavinin içeriğine göre lazer uygulamalarında herhangi bir cinsiyet ya da yaş kriteri aranmamaktadır. Önemli olan lazer ışınlarının hizmet sunduğu tedavilerden birinin cilde uygulanıyor olabilmesidir. Yani, cilt dokusunda yara, leke ya da iz oluşması durumunda co2 lazer tedavisi uygulanabilir. Co2 lazer uygulaması diğer lazer cihazları gibi problemli bölgedeki faktörlere göre kriter değiştirmemektedir. Yani, alexandrite lazer ile diod lazer farkı epilasyonda tüy köklerine nüfuz ile ilgilidir. Kullanımları kıl köklerine göre değişebilir. Fakat co2 lazer teknolojisi cilt dokusunda oluşan her türlü deformasyona ve yaralara karşı etkili sonuçlar elde etmektedir.

 

Alexandrite Lazer ile Diod Lazer Farkı ve Co2 Lazer Teknolojisi Faydaları

Lazer cihazlarının faydaları genel olarak kullanılan cihaza ve cilt yapısına göre değişmektedir. Alexandrite lazer ile diod lazer farkı da buradan gelmektedir. Fakat co2 lazer tedavisi hem cilt yapısında hem de kullanılan cihaz ile aynı başarı oranını göstermektedir. Uygulanan bölgede kısa süre içerisinde pürüzsüz ve sağlıklı bir dokunun oluşmasını sağlayarak, ilerleyen zamanlarda cilt dokusunun daha güçlü ve dirençli hale gelmesine de yardımcı olur. Cilt yapısındaki bozulma ve yıpranmaya göre birkaç seans içerisinde etkili düzelmeler göstermektedir. Üstelik sağlık açısından en az hasar bile oluşturmayan bir teknolojiye sahiptir. Yani tedavi ettiği bölgenin dışında herhangi bir dokuya zarar vermemektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Fiyat Talep Formu

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.