Er Yağ Lazer

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized

Er yağ lazer,  cilt problemlerinin giderilmesi için kullanılan lazer sistemidir. Bir diğer adı ise Erbium lazerdir. Yaklaşık dalga boyu 2940 nm’dir. Er lazer 2940 dalga boyu sayesinde infrared ışını içermektedir. Dalga boyu ve infirared ışını özelliklerine sahip olduğu için gözle görülmez fakat cilt üzerine uygulandığı zaman hızlı bir şekilde hissedilir.

Er yağ lazer hızlı şekilde epidermisten, dermise doğru inerken, epidermis ve dermiş arasındaki dokuların içindeki su molekülleri tarafından emilir, bu sayede epidermiste hızlı soyulma meydana gelir. . Bu soyulma ile cilt kendini yenilemek için daha çok hızlı çalışır. Er yağ lazer ısı ile hasar vermeden su moleküllerinin lazer ışınlarını emmesi ile birlikte bir tedavi sürecine başlanmış olunur.

Deriyi yakmadığından dolayı soğuk lazer olarak da nitelendirilmektedir. Er yağ lazer her işlem sırasında ağrıyı ya da yan etki riskinin azaltarak tedavinin hassaslığının ve kontrol edilebilirliğini arttır. Ayrıca er yağ lazer uygulanmış e kollajeni uyararak dokunun kendini iyileştirmesi mekanizmasını ve yeniden modellenmesini hızlandırmaktadır. Er yağ lazeri cilt tonunu düzelterek, cildin gerilmesi ve elaskiyetinin artmasını sağlamaktadır. Böylece kırışıklıklarda ciddi derecede azalma ve cildi sarkmış bölümlerinde toparlanma ve ciltteki izlerin yok olmasını sağlamaktadır.

Er Yağ Lazer Hangi Cilt Problemlerini Tedavi Eder?

Birçok cilt problemlerinin giderilmesinde etkilidir. tki ettiği cilt problemleri şunlardır;

Göz ve dudak çevresindeki kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesinde, ciltte oluşan sivilce izlerin ve lekelerin giderilmesinde, ciltte meydana gelen aşırı yağlanmayı ve dermal lezyonlar ve lezyonların tedavilerinde er yağ lazer sistemi etki etmektedir.

Er Yağ lazer Kimlere Uygulanabilir?

Tüm cilt renklerinde ve bütün cilt yapısına güvenlikle uygulanabilir. Fakat er yağ lazer uygulanırken kişilerde bir takım hususların olmaması gerekir. Er yağ lazer uygulaması yaparken kişilerin hamile olmaması, bebek emzirmemesi ve herhangi bir sağlık probleminin olmaması gerekir.

Er Yağ Lazer Tedavisi Kaç Seanstan Oluşmaktadır?

Belirli bir seansı yoktur. Çünkü hangi tedavi için uygulanacağı bilinmelidir. Tedavi amacı belirlendikten sonra, başarı etkisi seansları da etkilemektedir. Bu yüzden seansın bilinmesi için öncelikle cilt problemlerin doktor tarafından muayene edilip adının konulması gerekmektedir.

Er Yağ Lazer Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Uygulamadan sonra, cildi güneş ışınlarından korunması çok önemlidir. Ayrıca seanstan sonra 2 gün boyunca su ve kimyasal uygulama alanının tahrişten korunması ve 2 gün boyunca makyaj yapılmaması gerekmektedir.

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Fiyat Talep Formu

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

Whatsapp 7/24