Fraksiyonel Lazer Fiyat Listesi 

Fraksiyonel Lazer Fiyat Listesi ile ilgili olarak lazer fiyatları şehirlere, hastanelere göre farklılıklar göstermektedir. Deneyimli hekimler ya da hastane, klinik önerileri için bize ulaşınız. Bize ulaşmak için İLETİŞİM FORMU veya İLETİŞİM bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Fiyat Listesi Fraksiyonel (Fraxel) Lazer Uygulaması 

Fraksiyonel Lazer Uygulaması, uzun yıllardır kullanılan lazer sistemlerindeki yüksek enerjileri sütunlar halinde cilde uygulama imkanı veren, dermiş ve epidermiste etkili olan, son yılların en etkili lazer uygulamalarından biridir.

Ciltteki kolojen ve epitel hücreyi yenilemeye yönelik olarak geliştirilmiş lazer sistemleridir.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Etki Eder?

Yüksek lazer enerjilerinin sütunlar halinde cilde uygulanması, deride hasar oluşturarak etki gösterir. Cilt dokusu; herhangi bir sebeple (yanık, kesi, ameliyat, jilet…) meydana gelen hasar karşısında, hemen yara iyileştirme mekanizmasını faaliyete geçirir.  Bu uygulamada da hasar gören bölgelerin etrafındaki deri alanı ise sağlam kalır. Sütunlar arasında kalan, hasar görmemiş sağlam dokuların çoğalması, kasılması, hasarlı dokunun etrafını kapatmaya çalışması ile hasarlı deride hızla iyileşme sağlanır.

Fraksiyonel Lazer Fiyat Listesi Konusundan ziyade

Fraksiyonel Lazer Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesinde öncelikle cildin temizlenmesi gerekmektedir.

Makyaj varsa temizlenir ve enfeksiyondan koruma amaçlı sterilizasyon sağlayan solüsyonlarla cilt iyice silinir.
Ağrı duyusunu azaltmak için ağrı azaltıcı lokal anestezik krem sürülür (isteğe bağlı).

Lazer ışınlarından korunmak amaçlı koruyucu gözlükler takılır.
Uygulama esnasında lazer uygulama aparatı ile cilt üzerinde 2X2 cm.lik alanlarda tarama yapılır ve cilde lazer enerjisi gözenekli olarak verilir.

Uygulama sonrası güneşe karşı koruyucu önlemler alınması gerekmektedir.

Önlemlerin alınması ile oldukça güvenli ve kolay uygulamalardır diyebiliriz.

Tek başına uygulanabildiği gibi diğer estetik amaçlı uygulamalarla da birleştirilebilmektedir. Özellikle etkinliğini artırmak ve kısa sürede etkili sonuçlar almak için PRP (Platelet Rich Plasma) ile beraber yapılmaktadır.

Hangi Mevsimde Kullanılır?

Fraksiyonel lazer uygulama sonrası cildin güneşe hassasiyeti artacağı için genel yaklaşımla sonbahar, kış aylarında uygulamalar önerilmektedir.

Güvenli midir?

Fraxel, yaklaşık 5 yıldır tüm dünyada güvenle kullanılan, FDA onaylı bir uygulamadır.
Kullanılan lazer sistemleri, diğer lazer sistemlerinin aksine cilde dik, gözenekli olarak uygulanır ve gözeneklerin etrafında kalan sağlan dokular sebebi ile yan etki oluşma, yanık oluşma ve iz kalma riski çok düşüktür.
Herhangi bir kanser yapıcı etkisine rastlanmamıştır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Whatsapp 7/24