Fraksiyonel Lazer Ne Zaman Yapılır?

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Ne Zaman Yapılır? Sorusu ile ilgili olarak ideal olarak kış ayları tercih edilir. Çünkü güneş ışınlarının çok yoğun olduğu Temmuz ve Ağustos aylarından genellikle çok önermiyoruz çünkü hastanın kendisini güneşten iyi koruması gerekiyor. Kışın da uygulama yaptığımız zaman da güneş koruma kremlerini hastalara önerilmektedir. Ama yazın güneşin çok yoğun olduğu zamanlarda çok yapılmaması gerekiyor tavsiye de etmiyoruz.

Fraksiyonel Lazer Ne Zaman Yapılır?

Fraksiyonel Lazer Ne Zaman Yapılır?

Fraksiyonel karbondioksit lazerler su vaziyetlerde kullanilir:
Cilt gençlestirme
Göz çevresi ve dudak üstündeki kirisikliklar (sigara kirisikliklari)
Sivilce (akne) izleri
Yara izleri
Yaslilik lekeleri
Et benleri-Günes lekeleri
Çiller
Açik Gözenekler
Deri çatlaklari
El gençlestirme
– Ameliyat izleri

Günümüzde 2 tip fraksiyonel lazer vardir: Erbiyum ve karbondioksit lazerler. Bu lazer sistemleri derideki su tarafindan emilirler. Deride kolonlar şeklinde hasar olusturmalarindan dolayi fraksiyonel (kismi) olarak adlandirilirlar. Deride olusturulan hasar, cildin kendisini yenilemesi için bir uyariya sebep olur. Cilt kendini yenilerken mevcut sıkıntı da ortadan kalkar.

Fraksiyonel karbonsioksit lazerler 10600 nanometre dalga boyuna sahip lazerlerdir. Karbondioksit lazerler, erbiyum lazerlere yönelik daha derine inerler ve uygulama alani çevresinde dokuda isi artisina neden olurlar. Isi artisi kollajen sentezi için önemli bir uyaricidir. Bu sebeple erbiyum lazerlere yönelik daha etkilidirler.

Daha eskiyen tipteki lazer sistemlerinde deri, lazer atisinin tamamindan etkilenmekte idi. Fraksiyonel lazerlerde ise atis yapilan alanin belirli bir kismi etkilenir. Bu orani kullanici, %5, 10, 20,vs benzeri oranlar şeklinde belirleyebilir. Baska bir deyisle arada saglam deri alanlari kalir. Saglam deri alanlari yardımıyla doku kendisini kolay yeniler. Kismi yapilan uygulamanin geleneksel lazerlere üstünlügü iyilesme müddetinin çok daha kisa olmasidir.
Diger bir avantaji ise isleme bagli iz olusmasi, leke olusmasi benzeri yan etkiler çok daha azdir.

Fraksiyonel Karbondioksit Lazerler Nasil Uygulanir?

Islem öncesinde deriye anestezik bir madde sürülerek yaklasik 45 dakika bekletilir. Bu sayede hastanin agri duymamasi saglanir. Islem, uygulama yapilacak alana yönelik yaklasik 20-30 dakika sürer. Islem sonrasinda deride hafif bir yanma hissedilir. Ayni günün aksaminda hastanin yüzünde ödem ve kizariklik olusur. Bu durum ikinci gün biraz daha belirginlesebilir. 3-4.günlerde deride kahverengilesme olur ve çogu zaman 5-6.gün bu alanlar kendiliginden dökülür. Hastalar bu süre içinde bol bol nemlendirici, sik sik günesten koruyucu, iyilesmeye yardimci ve antibakteriyel krem kullanirlar. Uygulama yapilan günün aksaminda yumusak bir temizleyici ile yüz yikanabilir. Herpes (uçuk) hikayesi meydana gelen hastalara tedavi gününün öncesinden baslayarak bunun için karsi gösterişli ilaç tedavisi verilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Fiyat Talep Formu

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.