Fraksiyonel Lazer Ne Zaman Yapılır?

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Ne Zaman Yapılır? Sorusu ile ilgili olarak ideal olarak kış ayları tercih edilir. Çünkü güneş ışınlarının çok yoğun olduğu Temmuz ve Ağustos aylarından genellikle çok önermiyoruz çünkü hastanın kendisini güneşten iyi koruması gerekiyor. Kışın da uygulama yaptığımız zaman da güneş koruma kremlerini hastalara önerilmektedir. Ama yazın güneşin çok yoğun olduğu zamanlarda çok yapılmaması gerekiyor tavsiye de etmiyoruz.

Fraksiyonel Lazer Ne Zaman Yapılır?

Fraksiyonel Lazer Ne Zaman Yapılır?

Fraksiyonel karbondioksit lazerler su vaziyetlerde kullanılır:
Cilt gençleştirme
Göz çevresi ve dudak üstündeki kırışıklıklar (sigara kırışıklıkları)
Sivilce (akne) izleri
Yara izleri
Yaşlılık lekeleri
Et benleri-Güneş lekeleri
Çiller
Açık Gözenekler
Deri çatlakları
El gençleştirme
– Ameliyat izleri

Günümüzde 2 tip fraksiyonel lazer vardır: Erbiyum ve karbondioksit lazerler. Bu lazer sistemleri derideki su tarafından emilirler. Deride kolonlar şeklinde hasar oluşturmalarından dolayı fraksiyonel (kısmı) olarak adlandırılırlar. Deride oluşturulan hasar, cildin kendisini yenilemesi için bir uyarıya sebep olur. Cilt kendini yenilerken mevcut sıkıntı da ortadan kalkar.

Fraksiyonel karbonsioksit lazerler 10600 nanometre dalga boyuna sahip lazerlerdir. Karbondioksit lazerler, erbiyum lazerlere yönelik daha derine inerler ve uygulama alanı çevresinde dokuda ısı artışına neden olurlar. Isı artışı kollajen sentezi için önemli bir uyarıcıdır. Bu sebeple erbiyum lazerlere yönelik daha etkilidirler.

Daha eskiyen tipteki lazer sistemlerinde deri, lazer atışının tamamından etkilenmekte idi. Fraksiyonel lazerlerde ise atış yapılan alanın belirli bir kısmı etkilenir. Bu oranı kullanıcı, %5, 10, 20 vs. benzeri oranlar şeklinde belirleyebilir. Başka bir deyişle arada sağlam deri alanları kalır. Sağlam deri alanları yardımıyla doku kendisini kolay yeniler. Kısmi yapılan uygulamanın geleneksel lazerlere üstünlüğü iyileşme müddetinin çok daha kısa olmasıdır.
Diğer bir avantajı ise işleme bağlı iz oluşması, leke oluşması gibi yan etkiler çok daha azdır.

Fraksiyonel Karbondioksit Lazerler Nasıl Uygulanır?

İşlem öncesinde deriye anestezik bir madde sürülerek yaklaşık 45 dakika bekletilir. Bu sayede hastanın ağrı duymaması sağlanır. İşlem, uygulama yapılacak alana yönelik yaklaşık 20-30 dakika sürer. İşlem sonrasında deride hafif bir yanma hissedilir. Ayni günün akşamında hastanın yüzünde ödem ve kızarıklık oluşur. Bu durum ikinci gün biraz daha belirginleşebilir. 3-4. günlerde deride kahverengileşme olur ve çoğu zaman 5-6. gün bu alanlar kendiliğinden dökülür. Hastalar bu süre içinde bol bol nemlendirici, sık sık güneşten koruyucu, iyileşmeye yardımcı ve antibakteriyel krem kullanırlar. Uygulama yapılan günün akşamında yumuşak bir temizleyici ile yüz yıkanabilir. Herpes (uçuk) hikayesi meydana gelen hastalara tedavi gününün öncesinden başlayarak bunun için ek olarak ilaç tedavisi verilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Fiyat Talep Formu

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.