Fraksiyonel Lazer Öncesi Sonrası

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Öncesi Sonrası ile ilgili olarak lazerden sonra dikkat edilmesi gereken bazı belirli başlık kurallar vardır. Bunları uygulamak tedavinin çabuk yanıt vermesi ve vücudunuzun rahatlaması için bu uyarıları dikkate almanızı önermekteyiz. Böylelikle tedaviyi rahat bir şekilde atlatmanız mümkündür.

Fraksiyonel Lazer Öncesi Sonrası

Fraksiyonel Lazer Yaptirmadan Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fraksiyonel lazer, yara izleri, sivilce izleri, yaslilik lekeleri, kirisikliklar, cilt sarkmalari, çatlaklar benzeri cilt sorunlarinin tedavisinde kullanilan, ciltteki kolojeni yenilemeye yönelik tedavi eden, nihai teknoloji bir lazer tedavi sistemidir. Yan tesiri bir sürü az oldugu amaçlı ve cilt sorunlarini iyilestirme tesiri bir sürü yüksek oldugu amaçlı nihai zamanlarda sikça tercih edilmektedir. Ciltteki yara ve sivilce izlerinin kapatilmasindaki tesirinin başka bir deyişle sira, yaslanmaya bagli lekelenme, kirisiklik, esneklik kaybi benzeri sorunlarin çözümünde de kalici neticeler vermekte ve cilt gençlestirme isleminde en yeni ve gösterişli yöntem olarak kullanilmaktadir. Fraksiyonel lazer uygulamasi, bilhassa, Gögüs dekoltesi, boyun, el ve göz etrafındaki yasliliga bagli cilt sorunlarinda önemli neticeler elde edilmektedir.

 

Fraksiyonel lazer uygulamasindan öncesinde ve ardından dikkat edilmesi gereken bir takim seyler vardir.

Uygulamadan öncesinde 1-1,5 ay kadar bir zaman solaryuma ve günes isigina maruz kalmamis olmaniz gerekmektedir.
Aspirin benzeri kani sulandiran ilaçlar kullanilmamasi gerekmektedir.
Cildin iyilesme sürecini olumsuz etkileyecegi amaçlı asit kapsayan ilaçlar kullanilmamalidir.
Isik duyarliliginin artmasina yol açacak ilaçlar kullanilmamalidir.
Uygulamadan kisa süre öncesinde kimyevi peeling ya da cilt gerdirme benzeri uygulamalarin yapilmamis olmasi gerekmektedir.
Uygulama sirasinda hastada uçuk bulunmamasi eger varsa öncesinde onun tedavi edilmesi gerekmektedir.

LAZER EPILASYON SONRASI DIKKAT EDILMESI GEREKENLER

Epilasyon islemi amaçlı siklikla tercih edilen lazer epilasyonu tedavisinden ardından birtakim husulara dikkat ederek olusabilecek sorunlari engelleyebiliriz. Lazer epilasyonundan ardından dikkat edilmesi gerekenler mercek altina alindiginda su husulari öne çikartabiliriz.

HASSAS CILDE SAHIP KISILER

Lazer epilasyonundan ardından dikkat edilmesi gerekenler hususunda bilhassa hassas cilde sahip kisiler daha dikkatli olmalidir. Lazer epilasyonu isleminden ardından hassas cilde sahip kisilerin cildinde hafif kabariklik ve kizariklik meydana gelebilir. 1 gün ile 1 saat süre içerisinde bu istenmeyen vaziyet geçecektir.

NELER YAPILABILIR?

Lazer epilasyonu isleminden hemen ardından kisi ilik suyla dus alabilir. Lazer isleminden ardından yapilmamasi gerekenler hususunda da 1 hafta boyunca peeling yapilamamasi gerekmektedir.

Fraksiyonel Lazer Öncesi Sonrası ve lazer hakkında bilgi almak için http://www.fraksiyonellazer.org/iletisim adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Fiyat Talep Formu

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.