Fraksiyonel Lazer Öncesi Sonrası

Ekleyen: Fraksiyonel Lazer Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Fraksiyonel Lazer Öncesi Sonrası ile ilgili olarak lazerden sonra dikkat edilmesi gereken bazı belirli başlı kurallar vardır. Bunları uygulamak tedavinin çabuk yanıt vermesi ve vücudunuzun rahatlaması için bu uyarıları dikkate almanızı önermekteyiz. Böylelikle tedaviyi rahat bir şekilde atlatmanız mümkündür.

Fraksiyonel Lazer Öncesi Sonrası

Fraksiyonel Lazer Yaptırmadan Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fraksiyonel lazer, yara izleri, sivilce izleri, yaşlılık lekeleri, kırışıklıklar, cilt sarkmaları, çatlaklar benzeri cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan, ciltteki kolojeni yenilemeye yönelik tedavi eden, nihai teknoloji bir lazer tedavi sistemidir. Yan etkisi çok az olduğu için ve cilt sorunlarını iyileştirme etkisi çok yüksek olduğu için nihai zamanlarda sıkça tercih edilmektedir. Ciltteki yara ve sivilce izlerinin kapatılmasındaki etkinin başka bir deyişle sıra, yaşlanmaya bağlı lekelenme, kırışıklık, esneklik kaybı benzeri sorunların çözümünde de kalıcı neticeler vermekte ve cilt gençleştirme işleminde en yeni ve gösterişli yöntem olarak kullanılmaktadır. Fraksiyonel lazer uygulaması, bilhassa, Göğüs dekoltesi, boyun, el ve göz etrafındaki yaşlılığa bağlı cilt sorunlarında önemli neticeler elde edilmektedir.

 

Fraksiyonel Lazer Uygulamasından Öncesinde Ve Ardından Dikkat Edilmesi Gereken Bir Takım Şeyler Vardır.

Uygulamadan öncesinde 1-1,5 ay kadar bir süre solaryuma ve güneş ışığına maruz kalmamış olmanız gerekmektedir.
Aspirin gibi kani sulandıran ilaçlar kullanılmaması gerekmektedir.
Cildin iyileşme sürecini olumsuz etkileyeceği için asit kapsayan ilaçlar kullanılmamalıdır.
Işık duyarlılığının artmasına yol açacak ilaçlar kullanılmamalıdır.
Uygulamadan kısa süre öncesinde kimyevi peeling ya da cilt gerdirme gibi uygulamaların yapılmamış olması gerekmektedir.
Uygulama sırasında hastada uçuk bulunmaması eğer varsa öncesinde onun tedavi edilmesi gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilasyon işlemi için sıklıkla tercih edilen lazer epilasyonu tedavisinin ardından bir takım hususlara dikkat ederek oluşabilecek sorunları engelleyebiliriz. Lazer epilasyonun ardından dikkat edilmesi gerekenler mercek altına alındığında su hususları öne çıkartabiliriz.

Hassas Cilde Sahip Kişiler

Lazer epilasyonundan ardından dikkat edilmesi gerekenler hususunda bilhassa hassas cilde sahip kişiler daha dikkatli olmalıdır. Lazer epilasyonu işleminin ardından hassas cilde sahip kişilerin cildinde hafif kabarıklık ve kızarıklık meydana gelebilir. 1 gün ile 1 saat süre içerisinde bu istenmeyen vaziyet geçecektir.

Neler Yapılabilir?

Lazer epilasyonu işleminin hemen ardından kişi ılık suyla duş alabilir. Lazer işleminin ardından yapılmaması gerekenler hususunda da 1 hafta boyunca peeling yapılamaması gerekmektedir.

Fraksiyonel Lazer Öncesi Sonrası ve lazer hakkında bilgi almak için http://www.fraksiyonellazer.org/iletisim adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Fiyat Talep Formu

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.