Vasküler Tedavi Nedir? – (Vascular Treatments)

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Fraksiyonel Lazer

Vasküler Tedavi Nedir? Sorusu ile ilgili olarak vasküler durumların tedavisi epilasyona benzer. Ancak uygun parametreler kıl köklerini hedef almaktansa damarları hedef almak için seçilirler. Vasküler durumları tedavi etme zorluğu, küçük estetik damarlardan kiraz anjiyomlarına, büyük retiküler vene ve hatta porto şarabı lekelerine kadar hastanın tedavi edilmesini istediği çok geniş durumlardan ortaya çıkar.

Vasküler Tedavi Nedir?

Vasküler Tedavi Nedir?

Göz önünde tutulması gereken parametreler epilasyon için aynı olurken – dalga boyu, nokta boyu, sinyal genişliği ve akış – etkili tedavi için ihtiyaç duyulan çeşitlilik çok daha geniştir. Aslında bacaktaki küçük bir bölge küçük bir damardan derin bir retiküler vene kadar her şeyi içerebilir. Eğer sisteminiz bu durumların tedavi edilmesini sağlayan parametrelerle sınırlıysa hastanız hoşnut kalmayacaktır; onlar genellikle tüm damarların tedavi edilmesini isterler. Etkili bir bakış açısıyla, çeşitli damarları tedavi eden bir sistem kullanmak çok önemlidir. Örneğin, eğer daha derin retiküler ven (besleyici damar) tedavi edilmezse, daha yüzeysel damarlar oluşturmaya devam edebilir.

Vasküler Lezyon Sebepleri Nelerdir?

Sigara bırakma hastalığın ilerlemesi için önemli bir risk faktörü ortadan kaldırır ve dinlenme ağrısı vakalarını düşürür ve amputasyon için gereklidir. Sigara bırakma da önemlidir önleme , kalp krizi ve felç.

Sağlıklı bir diyet düşük kan kolesterol ve diğer yardımcı olabilir lipit düzeyleri ve kan basıncını kontrol yardımcı olabilir.

Diğer risk faktörleri; diyabet, lipid düzeyleri ve kan basıncı ilaçları ve yaşam tarzı değişiklikleri ile ilgili tıbbi tavsiye takip ederek kontrol altına alınır.

Vasküler Tedavi Sonrası

Tedaviyi takiben belli bir süre kızarıkılık veya morarma oluşabilir. Kalın damarlar tedavi edildiğinde bronz veya kahverengimsi bir pigment birden çok hafta veya ay süresince kalabilir. Bacak damarlarının tedavisinden ardından hastalara damarları basınç altında tutmak için destek çorapları giymeleri öneri edilebilir.

Vasküler Tedavi Yan Etkileri Nelerdir?

Birçok hasta pek nadir ve üstelik hiç yan etki rapor etmemekle birlikte, en sık görülenler, cildin hafif kızarması ve lokal şişmesi dir. Bu tesirler tipik olarak 24 saat veya ek olarak kısa zamanda kaybolur. Bir Takım hastalarda morarma ve çok ender olarak da su toplama oluşabilir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaynak ve Detaylı bilgi için => Kaynak link | nd yag lazer

“Pulse Width” Sinyal Genişliği Nedir?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Fraksiyonel Lazer

“Pulse Width” Sinyal Genişliği Nedir? Sorusunun cevabı ile ilgili olarak sinyal genişliği, göz önünde bulundurulması gereken bir sonraki parametredir. İfade edildiği gibi, melanin hem üst deride hem de kıl kökünde bulunur; ama seçici ısıl ayrışma bize bir elementi sinyal genişliğinin uygun seçimi ile birlikte hedefleyebileceğimizi söyler. Üst deri daha önceki benzetmede yer alan alüminyum folyoya benzer çok ince bir yapı olduğu için çok hızlı bir ısıl gevşeme süresine sahiptir. Böylece üst derinin ısıl gevşeme süresinden (birkaç msn.) daha uzun bir sinyal genişliği seçerek kıl köküne zarar verecek kadar yeterli ısıyı iletirken üst deriyi zarar vermekten kaçınabiliriz. Elbette üst deriyi korumada soğutma da büyük önem taşır.

Sinyal Genişliğinin Etkisi

Sinyal genişliğinin üst derinin ısıl gevşeme süresinden (TRT) daha uzun olması gerekirken kıl kökünün TRT’sinden daha kısa olması gerekir. Kıl kökünün TRT’si kökün büyüklüğüne bağlıdır. Epilasyon için tipik sinyal genişlikleri 10 – 30 m sn.dir.

“Pulse Width” Sinyal Genişliği nedir?

"Pulse Width" Sinyal Genişliği Nedir?

Ancak ilk birkaç tedaviden sonra yeniden uzayan kıl genellikle daha ince ve daha seyrektir. Daha küçük hedeflerin daha hızlı bir ısıl gevşeme süresi vardır ve daha kısa bir sinyal genişliğine ihtiyaç duyar. Böylece daha sonraki tedaviler sıklıkla daha kısa bir sinyal genişliğine ihtiyaç duyacaktır. Ancak kıl daha seyrek olduğu için iletilecek bazı sistemlerde çatışma yaratan etkili tedavi için daha yüksek akışlara ihtiyaç duyulacaktır.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Etki Eder?

Sivilce izlerin derinlerine kadar inen lazer ışını sütunları sivilce ya da yara izindeki kötü biçimde iyileşmiş skar dokusunu buharlaştırarak eritir. Çevredeki hasar görmemiş cilt bu alanı hızla yeni ve sağlıklı doku ile örter. Bu sayede her seansta sivilce izleri, sivilce lekeleri ya da yara izleri yavaş yavaş azalır. Işlem sonrasında izleri azalmış ve yenilenmiş bir cilt belirir. Daha detaylı bilgiler için deneyimli çalışanlarımızdan bizi arayıp bilgi alabilirsiniz. İletişim numarası için tıklayınız.

 

Kaynak ve Detaylı bilgi için => Kaynak link | nd yag lazer

Lazer Epilasyon Nedir?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Fraksiyonel Lazer

Lazer Epilasyon Nedir? Sorusu ile ilgili olarak epilasyon ABD’de 2004 yılında 1,4 milyon üzerinde uygulanan, en yaygın ışık bazlı yöntemdir. Bu 2003 yılına oranla % 53 bir artış olduğunu gösterir. Epilasyon kategorisi teknoloji dolayısıyla sürekli gelişmiştir; başka bir deyişle, yöntem, çok sayıdaki hasta için daha güvenli ve daha etkili hale gelmiştir.

Epilasyon Nasıl Uygulanır?

İlk lazer epilasyon sistemleri, koyu renk tüylü hastalar için sonuç verirdi. Daha uzun dalga boyları, daha uzun sinyal genişlikleri ve daha sert soğutma uygulanması hastayı ışık bazlı epilasyona itmiştir. Kalıcı olarak tüy azalması, kıl kökünü zayıflatıp tüylerin yeniden çıkmasını önlemek için ısı kullanarak sağlanır. Kıl kökü ve gözeneği tüylerin yeniden çıkmasının sorumlusu olduğuna inanılan bölgelerdir; bu bölgeler, çevre dokuya ve üst deriye zararı önlerken oralara ışık enerjisi kullanılarak tahrip gücü kuvvetli bir ısı uygulanmalıdır. Ayrıca tüyün yeniden çıkmasında yeterince azalma sağlamak için çok yönlü tedaviler gerekmektedir. Çünkü tüy, belirgin uzama döngülerinden (anajen, katajen ve telojen) geçer; yalnızca anajen aşamasındaki kıl kökleri tahrip edilebilir.

Gerek duyulan çok yönlü tedaviler sırasında, genellikle daha ışıklı ve daha hassas olan ilk birkaç tedaviden sonra ortaya çıkan tüye rastlanır. Bu tüyü tedavi etmek daha
zordur ve tedavi parametrelerinin uygun ayarlamalarını gerektirecektir (daha yüksek akışlı kısa sinyal genişliği).

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Birçok ışık bazlı epilasyon sisteminin kolay durumlarda faaliyet gösterirken açık renkli hastalardaki koyu kalın tüyler daha zorlu bir faaliyet gerektirir. Uygulamanızı ayırt etmek, birçok hastayı en etkili bir şekilde tedavi edebilecek bir sistemi gerektirir.

Fraksiyonel Lazer

Güneş hasarı, akne izleri ve yaşa bağlı cilt hasarlarının, fraksiyonel lazer teknolojileri ile tedavi edilmeye başlanması nihai 3 senedir dünyada yükselen bir trend. Bu tür lazer teknolojileri ile tedavinin etkinliği yüzdeki problemlere yönelik değişkenlik gösterebiliyor. Fraksiyonel CO2 lazerlerin en büyük özelliği, anti-aging ve kırışıklık tedavilerinde bütün tıp otoriteleri tarafından altın standart olarak kabul edilmeleri. Bu tedavilerin iyileşme süreleri ve yüzde meydana gelen kızarıklıkların tamamıyla kaybolması yalnızca 3-4 gün sürüyor.

Özellikle gençlikten gelen akne izleri, leke sorunları ve kırışıklıkların tedavisinde en etkili yöntemdir. Hatta ciddi zarar görmüş ciltler için bile büyük gelişmeler vaadediyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaynak ve Detaylı bilgi için => Kaynak link | nd yag lazer

Kimler Yaşlanma Etkilerini Azaltmak için Lazerden Faydalanabilir?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Fraksiyonel Lazer

Kimler Yaşlanma Etkilerini Azaltmak için Lazerden Faydalanabilir?Kimler Yaşlanma Etkilerini Azaltmak için Lazerden Faydalanabilir? Sorusu ile ilgili olarak genelde lazer uyguladığımız hastalar 35 yaş üzerindeki hastalar ince kırışıklıklar, cilt lekeleri, sivilce izleri ve ciltte sarkmaları olan tüm hastalara, toparlama amacıyla tüm hastalara yapıyoruz. Genelde hamileler, ailede cilt kanseri hikayesi varsa ve bazı ilaç kullanan hastalara lazer uygulaması yapmıyoruz.

Fraksiyonel Lazer uygulamasındaki hedefimiz yaşlanmayı durdurmak değil, sağlıklı yaşlanmak. Bunun için de genelde 35 yaş üzerinde sivilce izleri, kırışıklıklar, güneş lekeleri ve ciltte hafif sarkması olan hastalara, şikayeti olan hastalara uyguluyoruz. Üst sınırımız, herhangi bir üst sınırımız yok genelde. Ve kimlere uygulanmıyor, bunlar hamile olan, hamilelik şüphesi olan, bazı ilaçları kullanan hastalar ve cilt kanseri hikayesi olan, ailede veya kendinde cilt kanseri hikayesi olan hastalara uygulamıyoruz. Uygulama sonrasında mutlaka güneş koruyucu öneriyoruz ve nemlendirici kremler öneriyoruz.

Kimler Yaşlanma Etkilerini Azaltmak için Lazerden Faydalanabilir? Sorusundan ziyade

Er:Yag Lazerinin Özellikleri

Günümüzde fraksiyonel tedaviler için 3 ayrı lazer ışını kullanılmaktadır. Bu ışınlar değişik dalga boylarına sahip Er:Yag, YSGG ve Co2 lazerlerdir. Her üç ışın da hücre içinde yer alan suyu buharlaştırarark cilt gençleştirme işlemleri yapabilmektedir fakat Er:Yag lazerlerinin suya meydana gelen ilgisi Co2 lazerlerden tahmini 10 kat fazladır. Bu sayede cilt üzerinde derin bir ısı tesiri yaratılmadan amaca yönelik tedaviler planlanmaktadır.
Klinğimizde kullandığımız profraksiyonel lazerin en önemli özelliği bu üç lazer ışınının da aynı anda kullanmaya müsade etmesi ve tüm cilt tipleri için kişisel tedavi planlamasına izin vermesidir.

Fraksiyonel Lazer Kullanım Alanları

Fraksiyonel lazerler cilt üzerinde tünel açarak derin dokulara penetre olması sebebiyle, cildin derin katmanlarını da tedavi edebilmektedir.Kozmetik ihtiyaçlarınızın neler meydana geldiği kliniğimizde muayene sonucu ortaya konur ve planlanır. İhtiyaca yönelik Profraksiyonel tedavi lazer peeling işlemi ile birleştirilebilir. Ve bu sayede ek olarak etkili sonuçlar alınmış olur.
Fraksiyonel lazer ile yüz gençleştirme
Fraksiyonel lazer ile akne (sivilce) ve yara belirtilerinin tedavisi
Göz çevresi ile alt ve üst dudaktaki kırışıklıkların azaltılması
Orta yaş kırışıklıklarının giderilmesi
Cilt gevşeklik ve sarkıklıklarının tedavisi
Operasyon ve yara belirtilerinin giderilmesi
Hamilelik veya kilo değişimlerine bağlı cilt çatlaklarının tedavisi
Gözenek sıkılaştırma tedavileri

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Lazer Yöntemi Hangi Yaşlanma Etkilerini Ortadan Kaldırır?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Fraksiyonel Lazer

Lazer Yöntemi Hangi Yaşlanma Etkilerini Ortadan Kaldırır?Lazer Yöntemi Hangi Yaşlanma Etkilerini Ortadan Kaldırır? Sorusunun cevabı ile ilgili olarak yaşlanma sürecinde birçok faktör suçlanmaktadır. Bunlar da genelde birçok etkenlerden bir tanesi yapısal ailevi ve güneşe çok maruz kalmak ve bazı etkenler, dış etkenler vardır. Lazerde biz özellikle güneşten güneş lekesi  ve yaşla birlikte oluşan lekeleri yok edebiliyoruz, azaltabiliyoruz Yine yapısal olan ve yapısal olan kırışıklıkları azaltabiliyoruz.

Yaşla birlikte kişisel yapılarına bağlı ciltte oluşan sivilce izleri gibi derin izleri azaltabiliyoruz. Ve yaşla birlikte yine yer çekimine bağlı olarak ve yapısal olarak ortaya çıkan yüzde sarkma, kontür bozukluklarını yok edebiliyoruz. Yaşlanma genelde ağız çevresi ve göz çevresinde çok yoğun olarak başlar ve güzelliğin en büyük belirtileri göz çevresi ve ağız çevresidir.

Botoks, dolgu gibi uygulamaları göz çevresinde ve ağız çevresinde uyguluyoruz. Fakat özellikle dudak üstüne yetersiz kalabiliyoruz. Bu gibi durumlarda fraksiyonel lazer teknolojisini kullanarak cildi hem yüzeysel olarak soyabiliyoruz hem de daha derine inerek kolojen sentezini arttırıyoruz. Böylelikle özellikle etkili olamadığımız ameliyatla bile etkili olamadığımız dudak üstü gibi bölgelerde daha bir düzleşme ve ve kırışıklıklarda azalma elde ediyoruz.

Lazer Yöntemi Hangi Yaşlanma Etkilerini Ortadan Kaldırır? Konusunun yanında

Profraksiyonel Tedavi Avantajları

Cildi soymadan ve hastayı sosyal yaşamından alıkoymadan tedaviye olanak olanağı sağlar.
İyileşme süresi diğer lazer uygulamalarından daha kısa sürer.
Yüzeyel ve derin (akne izleri) lezyonların tedavisinde kullanılabilir.
Ten daha parlak, daha pürüzsüz ve lekesiz duruma getirir.

Fraksiyonel Lazerin Diğer Lazerlerden Farkı Nedir?

Klasik ablatif lazerler etki ettikleri alandaki bütün dokuyu etkilerken fraksiyonel lazerler kısmi olarak başka bir deyişle boşluklar bırakarak dokuyu etkilerler. Bu etki alanı ve boşluk alanları milimetrelerle ifade edilebilecek küçüklükte alanlardır. Fraksiyonel lazer teknolojisi bu etkileşim göz önünde tutulacak biçimde tasarlanmıştır.

Boşluk bırakarak yapılmış olan uygulama yardımıyla doku kendini daha kolay yeniler. Bu sayede yan etki ihtimalide azalır. Fraksiyonel lazerlerin ya da lazerlerin iz tedavilerinde seçim edilmelerinin en büyük nedeni bu izlerde ilaç ve cerrahi tedavilerin olması gerektiği kadar başarılı olamamasından kaynaklanmaktadır.

Fraksiyonel lazer sistemleri akne(sivilce) izleri, ten gençleştirme, çatlak tedavisi ve ten izlerinin tedavilerinde son zamanlarda en fazla seçim edilen lazer sistemleridir.

Fraksiyonel Tedavi Seansları

Yüzeyel lezyonların tedavisinde bir seans çoğunlukla yeteri kadar olmaktadır. Çok derin akne izlerinde ise hastanın ihtiyacına ve beklentilerine yönelik tekrarlayan seanslar uygulamak gerekebilir. Bu vaziyette 1 ay aralıklarla uygulama 2-3 seans arası tedavi protokolü belirlenir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Lazer Yöntemiyle Cilt Nasıl Yenilenir?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Fraksiyonel Lazer

Lazer Yöntemiyle Cilt Nasıl Yenilenir?Lazer Yöntemiyle Cilt Nasıl Yenilenir? Sorusunun cevabı ile ilgili olarak teknolojinin gelişmesiyle lazer enerjisini de bir çok uygulamada kullanıyoruz. Bunlardan bir tanesi de cilt yenileme, lazer enerjisiyle cilt yenileme. Lazer enerjisini de iki türlü kullanabiliyoruz. Birincisinde cildi aynı kimyasal peelingdeki gibi yüzeysel olarak soyuyoruz. Fakat burada lazeri kontrollü olarak kullanabildiğimiz için her tarafta eşit soymayı ve daha etkili bir soyma sağlıyoruz.

İkincisinde yine kullandığımız cihazın teknolojisine bağlı olarak fraksiyonel lazer dediğimiz yöntemle cildin daha derinlerine inerek cildi ısıtıyoruz lazer enerjisiyle ve cildimizin temel yapı taşları olan ve yaşla birlikte azalan kollejen sentezini arttırıyoruz. Böylece lazeri, lazerle cilt yenilemede toplam 4 ana endikasyonda toplam 4 ana uygulamada kullanıyoruz. Bunlardan bir tanesi yüz kırışıklıkları, ikincisinde sivilce izlerinde, üçüncüsü cilt lekeleri ve dördüncüsü de ciltte sarkma yani toparlama olarak kullanabiliyoruz.

Lazer Yöntemiyle Cilt Nasıl Yenilenir? Sorusundan ziyade

Cilt Gençleştirme ve Cilt Yenileme Için Kullanılan Lazerler

Fraksiyonel Lazer ile Leke Tedavisi ve Cilt Gençleştirme Ameliyat risklerini almadan cildin sıkılaştırılması, kırışıklıkların giderilmesi ve yer çekimi etkisi ile ciltte oluşan sarkmaların toparlanması çeşitli dokularda muazzam değişiklikler yapabilen lazer ile cilt gençleştirme teknolojileri ile olası olabilmektedir.

Lazerle cilt gençleştirme ve cilt yenileme işleminde kullanılan lazer cihazlarının tamamı cilde yüksek enerjili ışınlar gönderirler. Bu lazer ışınları cildin yapısında yer alan su molekülleri veya kromofor adı verilen ve renk içeren maddeler aracılığıyla tutulurlar. Işık enerjisinin su ve kromoforlarca tutulması sonucu enerji ısıya dönüşür ve cildin ışığa maruz kalan bölgesini kontrollü olarak katmanlar şeklinde tahrip eder.

Lazer atışlarına maruz kalma sonucu tahrip olmuş cildin güneş ve benzeri etkilerden yıpranmış ve kırışmış dış katmanlarının yerini, yeni oluşan taze cilt dokuları alır. Bir Takım lazerler cilt yenileme işlemini cilt dokularını tahrip etmeden yalnızca ısıtarak da sağlamaktadır.

Lazerle cilt gençleştirme işlemi sonucu olarak cilt yapısı ve görüntüsünde mühim bir gelişim sağlanır. Cilt daha genç, daha sıhhatli, lekelerden ve izlerden arınmış daha çekici ve duru bir görünüme kavuşur. Lazerle cilt yenileme işlemi ile cildin elastikiyeti artar ve kırışıklıklar mühim oranda azalır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer Nedir?Fraksiyonel Lazer Nedir? Sorusu ile ilgili olarak teknolojinin gelişmesiyle lazer enerjisini de bir çok uygulamada kullanıyoruz. Bunlardan bir tanesi de cilt yenileme, lazer enerjisiyle cilt yenileme. Lazer enerjisini de iki türlü kullanabiliyoruz. Birincisinde cildi aynı kimyasal peelingdeki gibi yüzeysel olarak soyuyoruz. Fakat burada lazeri kontrollü olarak kullanabildiğimiz için her tarafta eşit soymayı ve daha etkili bir soyma sağlıyoruz.

İkincisinde yine kullandığımız cihazın teknolojisine bağlı olarak fraksiyonel lazer dediğimiz yöntemle cildin daha derinlerine inerek cildi ısıtıyoruz lazer enerjisiyle ve cildimizin temel yapı taşları olan ve yaşla birlikte azalan kollejen sentezini arttırıyoruz. Böylece lazeri, lazerle  cilt yenilemede toplam 4 ana endikasyonda toplam 4 ana uygulamada kullanıyoruz. Bunlardan bir tanesi yüz kırışıklıkları, ikincisinde sivilce izlerinde, üçüncüsü cilt lekeleri ve dördüncüsü de ciltte sarkma yani toparlama olarak kullanabiliyoruz.

Fraksiyonel Lazer Nedir? Sorusundan ziyade

Fraksiyonel Lazer Hangi Hastalığa Uygulanır?

Yaşlanmaya bağlı deride sarkmalar oluşmuş, güneşin etkisi ile homojen görümünü kaybetmiş, gözeneklerde genişlemesi meydana gelen ve kırışıklıklardan şikayetçi meydana gelen kişilerde uygun bir tedavi yöntemidir.

Fraksiyonel Lazer Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fraksiyonel lazer uygulamaları sonrası ciltte sağlam doku alanları olduğundan iyileşme zamanı daha kısadır. İşlemden 1 ay öncesine kadar güneşlenme ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Hastanın daha öncesinde uçuk hikayesi varsa doktorunu bilgilendirmelidir. Aynı sürede eskiden dermabrazyon veya kimyasal peeling yapıldıysa işlem ertelenmelidir.

Fraksiyonel Lazer Yan Etkileri Nelerdir?

Yaşlanmaya bağlı deride sarkmalar oluşmuş, güneşin etkisi ile homojen görünümünü kaybetmiş, gözeneklerde genişlemesi meydana gelen ve kırışıklıklardan şikayetçi meydana gelen kişilerde uygun bir tedavi yöntemidir.

Fraksiyonel Lazer Sivilcelere Uygulanır mı?

Fraksiyonel lazer tedavisi aktif akne tedavisinde kullanılmamakta, izlerin belirsiz duruma getirilmesinde etkili olmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Cildi İnceltir mi?

Fraksiyonel cildi inceltmenin aksine, yeni kollajen oluşumunu uyararak yeniden yapılanma sağlamaktadır.

Fraksiyonel Lazer Kaç Seans Sürmektedir?

Seans sayısı cilt problemine ve şiddetine yönelik değişkenlik göstermektedir. Akne skarları için minimum 5 seans, yüzeysel yerleşimli durumlar için 2-3 seans ve cilt yenileme amacıyla yapıldığında cildin hasar derecesine yönelik 1-5 seans arası uygulama memnuniyet vericidir. Fraksiyonel lazer uygulamalarında anlaşılması gerekli olan nokta, her bir lazer seansında cildin %10-20′ lik yüzeyinin taranması nedeni ile sınırlı etki elde edilmesidir. Tek bir seansta bütün yüzey tedavi edilemediğinden çok sayıda seans ihtiyacı olmaktadır. Burada amaç arada sağlam doku adacıklarının bırakılarak iyileşme müddetinin kısaltılmasıdır.

Fraksiyonel Lazer Çatlak Tedavisinde Başarılı Olma Oranı Nedir?

Fraksiyonel lazer tedavisi kollajen oluşumunu uyarması dolayısıyla çok iyi neticeler vermektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

Fiyat Talep Formu

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.