Lazer Cihazları

Ekleyen: Andromed Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized

Lazer Cihazları ile ilgili insanlar her dönemde vücut ölçülerine, vücut estetiğine önem vermekte kötü görünümü engellemek için farklı çarelere başvurmaktadır. Vücutta istenmeyen tüyler kişiler için sorun teşkil etmekte ve bunun için ağda gibi acı verici teknikler uygulanmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile epilasyon sektörü de gelişme göstermiş ve yeni lazer cihaz teknolojileri ortaya çıkmıştır. Bu lazer cihazları ile hem kalıcı kıl kökleri yok edilmekte hem de ilkel yöntemlerdeki gibi ağrı, acı hissedilmemektedir. Lazer cihazları beyaz tenli ya da koyu tenli vücut yapısına sahip olmalarına göre ayrı epilasyon cihazları kullanılmaktadır. Genel olarak lazer epilasyon aletleri alexandrite lazer ve diode lazer olmak üzere iki çeşide ayrılmakta ve alexandrite lazer diode lazer farkı kişinin ten yapısına, lazer uygulanacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

 

Lazer CihazlarıAlexandrite Lazer Cihazları Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Epilasyonda yaygın olarak kullanılan Alexandrite lazer cihazları 755 nanometre dalga boyu derinliğine sahiptir ve odak noktası vücudun melanin yapısıdır. Açık tene sahip olan kişilerde 2 ms’ye kadar atışlar gerçekleştirerek etkili dalga boyuyla etkin bir lazer epilasyonu sağlamaktadır. Bu durum alexandrite lazer diode lazer farkı açısından özel bir öneme sahiptir. Taşınabilir bir sisteme sahip olan bu lazer türünde maliyetler düşük olmakta ve acısız lazer işlemi gerçekleşmektedir. Alexandrite lazer cihazlarının uygulama alanı lazer epilasyonlarında, anti-aging ve kırışık tedavilerinde, pigmentli lezyonlarda ve vasküler lezyon tedavisinde uygulanmaktadır.

 

Diode Lazer Cihazının Özellikleri Nelerdir?

Lazer sistem teknolojisindeki gelişme ve farklı ihtiyaçlara cevap verebilen cihazları farklı niteliklere sahip cihazların piyasaya girmesine olanak sağlamıştır. Diode lazer cihazları da bu makinalardan biridir. Sadece kadınlar değiş erkeklerinde özellikle sırt ve göğüs bölgelerindeki istenmeyen tüylerin yok edilmesi için lazer epilasyonuna başvurmaktadırlar. Vücutta lazer epilasyon yapılacak dalga boyu 810 nanometre boyutunda yüksek sıcaklıkta gerçekleşmektedir. Bu dalga boyu alexandrite lazer diode lazer farkı çıkarmakta, diode lazerin daha derin cilt derisine ilerlediğini göstermektedir. Bu vücut ısısının cildi tahriş etmemesi için CoolWin soğutma teknolojisi getirilmiştir. Bu özellikle kızarıklık ve yanma olmadan rahat ve konforlu bir epilasyon gerçekleşmektedir. Diode lazer geniş kullanım için dizayn edilmiş homojen dalga boyu yayan bir cihazdır.

 

Alexandrite Lazer Diode Lazer Farkı Nedir?

Epilasyon aletleri arasında alexandrite lazer diode lazer farkı bazı yönlerden

belirginleşmektedir. Alexandrite lazer cihazları 755 nanometre deri içerisine etki etmekte iken diode lazer cihazında bu oran 810 nanometre olarak gerçekleşmektedir. Diode lazer cihazı sırt, omuz gibi geniş bölgelerde etkili sonuç doğururken alexandrite cihazı daha küçük bölgelerde kullanılmaktadır. Bu manada erkek lazer operasyonu için daha geniş alana uygulanabilen diode lazer cihazı tercih edilmelidir. Açık ten sahibi kişilere uygulanacak lazer cihazı ise Alexandrite cihazı olmaktadır. Açık ten olmayan kişiler için ise diode lazer epilasyon cihazı tavsiye edilmektedir. İkisinin de ortak özelliği vücuda lazer işlemi sırasında sıcaklık vermesi ve bu sıcaklığın yarattığı kızarık ve tahrişi önlemek için soğutma sistemi kullanmasıdır. Alexandrite cihazında entegre deriye yakın temas soğutma sistemi kullanılır iken diode lazer cihazında CoolWin teknolojisi ile deri soğutma işlemi yapılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Fiyat Talep Formu

Whatsapp 7/24