Lazer Yöntemiyle Cilt Nasıl Yenilenir?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Fraksiyonel Lazer

Lazer Yöntemiyle Cilt Nasıl Yenilenir?Lazer Yöntemiyle Cilt Nasıl Yenilenir? Sorusunun cevabı ile ilgili olarak teknolojinin gelişmesiyle lazer enerjisini de bir çok uygulamada kullanıyoruz. Bunlardan bir tanesi de cilt yenileme, lazer enerjisiyle cilt yenileme. Lazer enerjisini de iki türlü kullanabiliyoruz. Birincisinde cildi aynı kimyasal peelingdeki gibi yüzeysel olarak soyuyoruz. Fakat burada lazeri kontrollü olarak kullanabildiğimiz için her tarafta eşit soymayı ve daha etkili bir soyma sağlıyoruz.

İkincisinde yine kullandığımız cihazın teknolojisine bağlı olarak fraksiyonel lazer dediğimiz yöntemle cildin daha derinlerine inerek cildi ısıtıyoruz lazer enerjisiyle ve cildimizin temel yapı taşları olan ve yaşla birlikte azalan kollejen sentezini arttırıyoruz. Böylece lazeri, lazerle cilt yenilemede toplam 4 ana endikasyonda toplam 4 ana uygulamada kullanıyoruz. Bunlardan bir tanesi yüz kırışıklıkları, ikincisinde sivilce izlerinde, üçüncüsü cilt lekeleri ve dördüncüsü de ciltte sarkma yani toparlama olarak kullanabiliyoruz.

Lazer Yöntemiyle Cilt Nasıl Yenilenir? Sorusundan ziyade

Cilt Gençleştirme ve Cilt Yenileme Için Kullanılan Lazerler

Fraksiyonel Lazer ile Leke Tedavisi ve Cilt Gençleştirme Ameliyat risklerini almadan cildin sıkılaştırılması, kırışıklıkların giderilmesi ve yer çekimi etkisi ile ciltte oluşan sarkmaların toparlanması çeşitli dokularda muazzam değişiklikler yapabilen lazer ile cilt gençleştirme teknolojileri ile olası olabilmektedir.

Lazerle cilt gençleştirme ve cilt yenileme işleminde kullanılan lazer cihazlarının tamamı cilde yüksek enerjili ışınlar gönderirler. Bu lazer ışınları cildin yapısında yer alan su molekülleri veya kromofor adı verilen ve renk içeren maddeler aracılığıyla tutulurlar. Işık enerjisinin su ve kromoforlarca tutulması sonucu enerji ısıya dönüşür ve cildin ışığa maruz kalan bölgesini kontrollü olarak katmanlar şeklinde tahrip eder.

Lazer atışlarına maruz kalma sonucu tahrip olmuş cildin güneş ve benzeri etkilerden yıpranmış ve kırışmış dış katmanlarının yerini, yeni oluşan taze cilt dokuları alır. Bir Takım lazerler cilt yenileme işlemini cilt dokularını tahrip etmeden yalnızca ısıtarak da sağlamaktadır.

Lazerle cilt gençleştirme işlemi sonucu olarak cilt yapısı ve görüntüsünde mühim bir gelişim sağlanır. Cilt daha genç, daha sıhhatli, lekelerden ve izlerden arınmış daha çekici ve duru bir görünüme kavuşur. Lazerle cilt yenileme işlemi ile cildin elastikiyeti artar ve kırışıklıklar mühim oranda azalır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

Andromed Ltd.

Andromed, özellikle üroloji ve dermatoloji branşlarında öncü ve yenilikçi misyonuyla Türkiye pazarında cihaz satışı, teknik ve tıbbi destek konularında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Fiyat Talep Formu

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.