Lazerle Non-ablatif Cilt Gençleştirme Nedir?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Lazerle Non-ablatif Cilt Gençleştirme Nedir? Sorusunun cevabı ile ilgili olarak Non-ablatif cilt gençleştirmeye güçlü ve artan bir ilgi var. Bu ihtiyacı karşılamak için şimdiye kadar çok sayıda farklı teknolojiler sunulmuş. Non-ablatif cilt gençleştirmenin bir zorluğu, kapsamlı bir klinik profildir: yaş ve güneş lekelerini çıkarmak; cilt kızarıklığını azaltmak ve/veya gözenek büyüklüğünü ve dokusunu artırmak. Bir veya daha fazla teknolojiyi ele almadan önce kendi yapmak istediğiniz estetik uygulama kadar hastanızın istediği tedavi türüne karar vermelisiniz.

Lazerle Non-ablatif Cilt Gençleştirme Nedir?

Lazerle Non-ablatif Cilt Gençleştirme Nedir?

Şekil 11: İkiye bölünmüş bu fotoğraf cilt yaşları olarak oluşan değişiklikleri gösterir. Sağlıklı cilt düz, sert, lekesiz, kırışıksız ve güneşten zarar görmemiş olur. Hastalarda, tedavi gerektiren bu sorunlardan birine veya birkaçına rastlanabilir.

Cilt gençleştirme sistemlerinin çeşitliliği, diskromiyi (yüzeysel pigment sorunlar) hedef alan sistemlere ve kolajen gelişimini harekete geçiren sistemlere kapsamlı olarak ayrılabilir.

Genişbantlı darbeli ışık kaynakları genellikle diskromiyi tedavi etmek için kullanılır; yüzeysel kahverengi ve kırmızı lekeler üzerinde çok etkilidir.

Daha derine işleyen kızıl ötesi (IR) dalga boyları genellikle kırışıklıkların tedavisinde kolajeni harekete geçirmek için kullanılır. IR dalga boylarının bir yararı, söz konusu tedavileri bronz hastalarda kullanmak daha güvenli olduğu için bu tedavilerin tüm yıl oyunca uygulanabileceğidir.

Darbeli ışık sistemleriyle birlikte bir el feneri ışık kaynağı olarak kullanılır. El fenerinin tipik yayılımı ultraviyolede 300 nm’den kızıl ötesinde 1200 nm üzerindeki seriyi kapsar. İstenmeyen dalga boylarını engellemek ve tedavide kullanılan dalga boylarını iletmek için bir filtre kullanılır.

Darbeli ışıkla cilt gençletirme için yaygın olarak kullanılan filtre 560 nm’lik uzun bir geçiş filtresidir. Bu filtre sistemin, vasküler durumları ve pigment diskromisini tedavi etmesini sağlar. Çift yönlü filtreler sadece, örneğin, 600 nm ile 800 nm arasındaki dalga boylarını kullanan melanini hedef almak için kullanılabilir.

Filtre tercihi ne olursa olsun, el fenerinin çıkış enerjisi ışık yaşı olarak indirgeyecektir. Bu, hiçbir ayarlama olmaksızın, uygunsuz tedaviler meydana getirecektir. Gerçek zaman ayarlı bir sistem darbe esnasında çıkış enerjisini ölçecek ve enerji seviye setinin gerçekten iletildiğinden emin olmak için çıkışı ayarlayacaktır.

Sistem Gerçek Zaman Ayarlaması İçeriyor mu?

Şekil 12: Fotoğraf, darbeli ışık sistemlerinin gerçek zaman ayarına olan ihtiyacı göstermektedir. Bu tedavide, iyi bir tedavi ve aşırı tedavi arasında yalnızca % 10’luk bir değişim vardı.

Tedaviden sonraki 10 gün

Lazerle Non-ablatif Cilt Gençleştirme nedir?

Şekil 12 gerçek zaman ayarının neden önemli olduğunu gösterir. Melanin, darbeli ışık tedavilerinde hedef kromofor olduğu için daha koyu lekelerden daha fazlasını tedavi etmek ve çıkarmak mümkündür. Aşırı tedavi etme, melaninin tüm bölgeden çıkarıldığı bir hipopigmentasyon bölgesi yaratacaktır.

Bu bölgenin boyanması, düzenli özen ve zamanla normale dönecektir. Bu örnek 11 J/cm2’deki ideal tedavi ile 12 J/cm2’deki aşırı tedavi edilen bölge arasında yalnızca % 10 ‘luk bir farklılık olduğunu gösterir.

Kaynak ve Detaylı bilgi için => Kaynak link | nd yag lazer

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Andromed Ltd.

Andromed, özellikle üroloji ve dermatoloji branşlarında öncü ve yenilikçi misyonuyla Türkiye pazarında cihaz satışı, teknik ve tıbbi destek konularında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Fiyat Talep Formu

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.