Q-Switch Lazer

Ekleyen: Andromed Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized

Alexandrite Lazer Dalga Boyu ve Q-Switch Lazer Uygulaması

Uzun zamanlardan itibaren dövme uygulaması kişiler arasında sıkça tercihe dilen bir uygulamadır. Kişisel zevklere hitap etmesinin yanı sıra fiziksel olarak da görselliğe önem veren kişilerce farklı desen ve figürlerde dövme uygulaması tercih edilmektedir. Fakat zaman içerisinde hem kişisel zevklerin değişmesi hem de belli sebeplerden dolayı dövmelerinden kurtulmak isteyen kişiler çoğu zaman dövme izinin deri yüzeyinde kalmasından endişe duyarak, istemeyerek de olsa dövmeleri taşımak zorunda kalmıştır. İlerleyen teknolojik cihazlar ile birlikte artık dövme yaptırmak kadar dövme sildirme işlemi de oldukça kolaydır. Q-switch lazer uygulaması mürekkep pigmentlerinin deri altına yerleştirilmesi ile yapılan kalıcı dövmelerin silinmesini sağlayan bir yöntemdir. Uygulama esnasında dalga boyları ve frekans ayarları önemli bir yer tutmaktadır. İşlev ve hizmet olarak farklı görevlerde kullanılan lazer uygulamalarının en önemli yanı dalga boylarıdır. Alexandrite lazer dalga boyu istenmeyen tüyler üzerinde etkili olurken, q-switch lazer dalga boyu ise dövme sildirme uygulamasında etkilidir.

 

Q-Switch LazerAlexandrite Lazer Dalga Boyu ve Q-Switch Lazer Uygulamasının Yapılışı

Q-switch lazer, yüksek ve güçlü dalga boyu sayesinde deri altında nüfuz eden mürekkep pigmentlerini belli frekans darbeleri ile parçalamaktadır. Parçalama esnasında fotoakustik bir etki yayarak, pigmentlerin deri altından çıkmasını sağlamaktadır. Parçalanan mürekkep pigmentlerinin bir kısmı transepidermal şekilde deri yüzeyine çıkarken, bir kısmı da deri altında yok edilmektedir. Bu sayede istenmeyen dövmeler herhangi bir iz bırakmadan kolaylıkla deriden silinmektedir. Dövme sildirmede önemli olan mürekkep pigmentlerinin yoğunluğu ve derinliğidir. Bu duruma göre dalga boyları ayarlanmaktadır. Aynı durum epilasyon cihazlarında da geçerlidir. Alexandrite lazer dalga boyu istenmeyen tüylerin kalın ya da ince olmasına göre ayarlanmaktadır.

 

Alexandrite Lazer Dalga Boyu ve Q-Switch Lazer Uygulamasının Etkili Olabilmesi İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dövme sildirme aşamasında dikkat edilmesi gereken husus dövme pigmentinin derinliği ve farklı renklerdeki yoğunluğudur. Bu duruma göre dalga boyları ve ısıl frekans ayarlanmalıdır. Aynı durum alexandrite lazer dalga boyu istenmeyen tüyleri yok etme aşamasında da geçerlidir. Eğer, uygun frekans ve dalga boyu ayarlanırsa başarılı bir sonuç elde edilebilir. Q-switch lazer uygulamasında da lazer ışınlarının pigment tarafından emilebilmesi gerekir. Birden fazla renge sahip olan ve renk pigmenti fazla ola dövmelerin silinmesinde bazen tek bir lazer cihazı yeterli olmamaktadır. Bu durumda çift dalga boyu etkisi yaratan lazer uygulamalarına geçilmelidir. DEKA sistemi olarak bilinen ve çift dalga boyu ile farklı pigment yoğunluğuna sahip dövmeler de etkili olan bu sistem, en zor dövmelerin bile silinmesinde yardımcı olacaktır. Kızılötesi ve farklı renkleri algılayabilen ışınları sayesinde en zor renklerdeki dövmeler bile kolaylıkla silinebilir.

 

Alexandrite Lazer Dalga Boyu ve Q-Switch Lazer Uygulamasına Başlamadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dövme sildirme işleminden önce mutlaka dövme çok iyi şekilde incelenmelidir. Mürekkep partikülleri derinin altına ne şekilde yerleşmiş ve mürekkep pigmentleri profesyonel şekilde dağıtılmış mı bu durumlara dikkat edilmelidir. Çünkü, amatör bir kişi ile profesyonel kişinin yaptığı dövme yoğunluğu farklıdır. Bu durumda uygulanacak tedavi de farklı olacaktır. Özellikle q-switch lazer uygulamasında çift dalga ya da tek dalga boyu bu hususa göre seçilmektedir. Alexandrite lazer dalga boyu istenmeyen tüylerin yok edilmesinde de bu husus dikkate alınmaktadır. Ön inceleme yaparak gerekli dalga boyu ayarlaması ve ısıl frekans seçimi yapılmalıdır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Fiyat Talep Formu

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.